معرفی بهترین جاذبه های گردشگری و دیدنی شهر آلانیا – ترکیه

همانطور که می دانید کشور ترکیه یکی از مهم ترین کشورهای توریستی دنسپیا است ، درست است که اغلب  شهرهای توریستی ترکیه ساحلی هستند اما دلیل سفر به این شهرها فقط این موضوع نیست. از دیگر دلایل انتخاب این شهرها جاذبه های گردشگری متفاوت و تاریخی در این شهرها می باشد.

 

شهر آلانیا (Alanya) نیز یکی دیگر از شهر های ساحلی ترکیه است که در جوار آب (دریای مدیترانه) قرار دارد و یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری در ترکیه است  ، تورهای آلانیا نیز یکی از پرطرفدارترین تورهای گردشگری جهان و ایران است ، شهری ساحلی و تاریخی که در ۱۳۵ کیلومتری شهر آنتالیا در کشور ترکیه قرار دارد. در این شهر اماکن و جاذبه های تاریخی ، توریستی و ساحلی فراوانی وجود دارند.

آلانیا  با سواحل وسیع  و زیبای شنی ، هتل ها و رستورانهای متعدد و طبیعت بکر و زیبا یکی از توریستی ترین شهرهای جنوب ترکیه است که در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. آلانیا از یک طرف به دریا از طرف دیگر با  کوههای Taurus محاصره شده است و در بالاترین نقاط منطقه اختلاف سطح به ۱۰۰۰ متر نیز می رسد.

 

با ما باشید تا عناوینی از جاذبه های پر طرفدار این شهر را به شما معرفی کنیم.

 

 قلعه آلانیا  – Alanya Castle

جاذبه های دیدنی آلانیا را در آثار تاریخی بی نظیرش می توان جستجو کرد ، یکی از آنها قلعه آلانیا است که تنها قلعه باقی مانده از دوران سلجوقی است و تا اکنون حفاظت شده است. در محل خرابه های قلعه روم در سال 1225 ، از سوی سلطان سلجوقی علاء الدین کیقباد قلعه جدیدی ساخته شده است . این قلعه دارای 83 برج و 140 کنگره است . قلعه آلانیا که دارای 3 ردیف حصار می باشد از قلعه های درونی و بیرونی تشکیل یافته است . این قلعه شامل کلیسای آیا یورگی ، مسجد سلطان سلیمان قانونی ، آرامگاه سلطان آکشابه ، حمام سلجوقی ، اماکن باستانی ، آرامگاه سیتی زینب کاخ سلطان علاء الدین ، آب انبارهای کوچک و بزرگ ، فانوس دریایی و زندان بوده و یک خزانه تاریخی است. پس از طی کردن مسیر ورودی به قلعه فضایی زیبا برای عکاسی از این چشم انداز بی نظیر ساخته شده است که در آن دوربین هایی برای دیدن شهر آلانیا از دور وجود دارد که با انداختن سکه در آن ها می توانید شهر را از نزدیک دید بزنید!

پس از گشت و گذار در فضای زیبا و تاریخی قلعه می توانید صبحانه یا نهار خود را در رستوران هایی که در مسیر و اطراف قلعه وجود دارد، میل کنید بی شک منظره بی نظیر این رستوران ها به دریا و شهر آلانیا طمع بی نظیر غذا ها را دو چندان خواهد کرد.

 

Alanya-Castle جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه

 

موزه کیزیلکولی آلانیا – Kyzylkvly museums in Alanya

یکی دیگر از دیدنی های آلانیا موزه کیزیلکولی ست که این برج در بندر قرار دارد  و یک اثر به جا مانده از دوران سلجوقی و مربوط به قرن سیزدهم است. این برج شامل پنج طبقه می‌باشد که طبقه همکف و اول آن به عنوان موزه برای بازدید کنندگان است. ، در موزه می توانید انواع فرش ، کالاهای خانگی ، اسلحه و اشیاء ساخته شده با دست را که آثاری از عصر پالئولیتیک تا دوره عثمانی است را مشاهده نمایید . این موزه یکی از جاهای دیدنی آلانیا ست که سالانه مورد توجه و استقبال توریست هایی که به ترکیه وآلانیا سفر می کنند می باشد.

 

Kyzylkvly-museums-in-Alanya جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه

 

خرابه های محمودلار آلانیا – Ruins of Mahmudlar Alanya

خرابه های محمودلار آلانیا که کلیسای بزرگ نیز نامیده می شود در دامنه های کوتاه و بلند سواحل این شهر ساخته شده است . در این شهر که در 22 کیلومتری مرکز استان قرار دارد کلیساها ، حمام ها ، آب انبارها ، خانه های مسکونی ، یک تاتر کوچک ، جاده های ستونی و عبادتگاهها وجود دارد واز جاذبه های توریستی ترکیه به شمار می آید .

 

Ruins-of-Mahmudlar جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه

 

مسجد امیر بدرالدین آلانیا – Amir Badreddin Mosque Alanya

این مسجد که امروز مسجد آندیزلی  Andızlı نیز نامیده می شود نام خود را از درخت سرو اطرافش گرفته است . مسجد آلانیا در سال 1227 به دستور امیر بدرالدین ساخته شد و در آن یک مناره متوسط سنگی ساخته شده و منبر آن یکی از نمونه های جالب کنده کاری است ، این مسجد نمونه ای از جاذبه های گردشگری ترکیه است .

 

2824482_orig جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه

 

مسجد آکشابه سلطان آلانیا – AKshabeh Sultan Mosque Alanya

یکی دیگر از مسجدهای دیدنی آلانیا مسجد آکشابه است ، آکشابه سلطان یکی از اولین فرماندهان قلعه آلانیا است . این مسجد از سوی وی در سال 1230 ساخته شده و در غرب آن یک مغازه با سبک ویژه وجود دارد .

 

AKshabeh-Sultan-Mosque-Alanya جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه

 

کلیسای آیا یورگی آلانیا – Aya yurgi Church Alanya

کلیسایی کوچک در داخل قلعه آلانیا ست که تحت نام آیا یورگی (هاگیوس گئورگیوس ) شناخته می شود و تصور می شود در قرن ششم میلادی ساخته شده و مربوط به دوره بیزانس باشد. این تنها اثر به یادگار مانده از سلجوقیان قلعه نم می باشد و جزء نادر ترین بناهای دوره قبل ازاسلامیت ترکها به شمار می رود.  با بالا رفتن اهمیت دینی در گذر زمان به کلیسای جامع درآمده است.

در داخل این کلیسا که ویژگی اصلی اش را حفظ کرده به اثر های تخریب شده و یا کنده شده و بجای مانده بر می خوریم. در سال 1225 میلادی قلعه جدیدی از طرف سلطان سلجوقی  ، علاءالدین کیقباد بر روی قلعه رومی بنا شده است که شامل 83 برج و 140 بارو می باشد و از سه طرف توسط دیوار قلعه ها محاصره شده است.

 

Aya-yurgi-Church-Alanya جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه

 

شهر تاریخی الیمپس – The historic city Alympos

یکی از دیدنی های آنالیا شهر تاریخی الیمپس است ، این شهر در قسمت جنوبی منطقه Mt  Tahtal   قرار دارد و مملو از بوته های گل خرزهره و برگ مو می باشد. دروازه معبدی که در این شهر وجود دارد احتمالا در طول دوران مارکوس آریلیوس 161 – 180 میلادی بنا شده است. قسمتی از پل تئاتر رومی موجود در این منطقه ، از بقایای دوران باستان محسوب می شود.

The-historic-city-Alympos جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه

مهمانسرای آلارا – Guesthouse Alarahan

این مهمانسرا در سال ۱۲۳۲ و بدستور سلطان علاءالدین کیقباد بنا گردید. مهمانسرای آلارا در دره آلارا که مرزی بین آلانیا و ماناوگات محسوب می شود، در فاصله ۹ کیلومتری از خط ساحلی واقع شده است. مهمانسرای ۲۰۰۰ متر مربعی تماما از سنگهای تراشیده شده ساخته شده است. بنای نظامی، آبفشان، مسجد و حمام با وضعیت خوب فعلی ، ارزش دیدن را دارد.

 

Guesthouse-Alarahan-1 جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه

 

خرابه های سیدرا – Ruins of Syedra

این شهر ۳۰۰ سال پیش از میلاد مسیح در محلی مابین کارگاجیک و سکی امروز، بالای یک تپه بنا شده است. نگاره های باقیمانده از شهر سیدرا حکایت از رومی بودن ساکنان این شهر میدهد.
Ruins-of-Syedra جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه

 

شما گردشگران عزیز می توانید با کسب اطلاع از شرایط تور زمینی آلانیا و گردشگری آلانیا  یک سفر خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

 

9 پاسخ

تعقیب

  1. […] شهر تاریخی آلانیا در ترکیه ، در فاصله ۱۳۵ کیلومتری آنتالیا واقع شده است ، که امروزه یکی از مقاصد اصلی گردشگران می باشد. […]

  2. […] دیگر از شهرهای تاریخی و گردشگری ترکیه است که جزء مهم ‌ترین مقصدهای گردشگری ساحلی در […]

  3. […] بر این جاذبه‌ های طبیعی و ساحلی و امکانات گردشگری مدرن ، آثار تاریخی هم بخش […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.