معرفی بهترین جاذبه های گردشگری ترابزون ترکیه | قسمت دوم

آشنایی و معرفی بهترین جاذبه های دیدنی شهر ترابزون ترکیه | قسمت دوم

 

در بین شهرهای بسیار دیدنی کشور ترکیه ، برخی از آنان چون استانبول ، آنتالیا ، آنکارا ، شهرت زیادی دارند و در زمینه ی توریست به قطب های ترکیه بدل شده اند ، اما مدتی است که شهرهای کوچک تر هم با ایجاد زیرساخت های مناسب و تبلیغات ، در حال پیمودن مسیر ترقی هستند.

یکی از این شهرها ، شهر کوچک ترابزون ، در نزدیکی دریای سیاه می باشد که زیبایی هایش سبب شدند تا علی رغم مساحت کم ، میان گردشگران شناخته و محبوب شود. با وجود نوپا بودن ترابزون در گردشگری ، مطمئن باشید که سفری آسان و جذاب را تجربه خواهید کرد ، پس اگر عازم ترکیه هستید ، حتما سری به این شهر دل انگیز بزنید.

برای اینکه هنگام بازدید از شهر ترابزون بتوانید زمانتان را بهتر مدیریت کنید و از پیش با جاذبه های شهر آشنایی داشته باشید ، فهرستی از جاذبه های برترش را در قسمت قبل معرفی کردیم ، در این قسمت نیز مابقی جاذبه ها را معرفی می کنیم.

 

۶-  بازار سرپوشیده | Bedesten 

شاید تنها اماکنی  که می توانند مجموعه ای جذاب از جنبه های مختلف یک کشور را به نمایش بگذارند بازارهای سرپوشیده باشند ، خوراک و ادویه محلی ، سوغات و صنایع دستی بیشترین اجناسی هستند که در این گونه بازارها به فروش می رسند و در بسیاری از موارد ، ساختار بازار نیز از قدمتی تاریخی و ارزشمند برخوردار است ، همچنین با حضور مردم محلی و فروشندگان ، فرهنگ جامعه ی مقصد نیز قابل درک می باشد.

یکی از بازارهای سرپوشیده باقی مانده از عصر عثمانی بازار ترابزون می باشد که طبق تحقیقات کارشناسان قدمتش به حدود قرن ۱۶ میلادی باز می گردد. تک گنبدی که در بازار دیده می شود و فضای جذاب آن ، در کنار انحنای معماری عثمانی شرایطی دلچسب و جذاب برای گشت و گذار ، خرید، یا حتی نوشیدن استکانی چای را ایجاد می کنند.

 آدرس :  ترابزون ، خیابان بِدِستِن ، بازار ترابزون

 

Bedesten معرفی بهترین جاذبه های گردشگری ترابزون ترکیه | قسمت دوم

۷-  پارک زاگنوس | Zagnos Park

در دره ای با نام Zagnos این پارک شهری قرار گرفته است. دره ی زاگنوس با دیوارهای بیزانسی احاطه شده و در یکی از اضلاع آن پلی تاریخی وجود دارد که سبب شده فضای پارک بسیار تاثیر گذار باشد. 

درون دره برای زیبایی بیشتر منطقه چند سالی می شود که به پارکی سرسبز تبدیل شده است ، درون و اطراف پارک کافه ها و رستوران های متنوعی با انواع خوراکی های محلی ترکیه به چشم می خورد ، شما و همسفرانتان می توانید در محیطی که رگه هایی از تاریخ را با خود به زمان ما آورده است ، بعد ازظهری دل انگیز برای خود بسازید.

 آدرس : خیابان سِنول گونس ، محله ی گلبهار خاتون، پارک زاگنوس

 

Zagnos-Park معرفی بهترین جاذبه های گردشگری ترابزون ترکیه | قسمت دوم

 

۸-  بزتپه | Boztepe Hill  

یکی از جاذبه های طبیعی و دیدنی دیگر شهر ترابزون  بزتپه (Boztepe) که با نام کوه مینتریون (Minthrion) هم شناخته می شود می باشد ، بزتپه به فاصله ی ۳ کیلومتر در جنوب شرق ترابزون قرار گرفته و از سمت شرق دره ی دِییرمَندِره (Değirmendere) را پوشش داده است.

این تپه علاوه بر بعد طبیعی و گردشگری ، از حیث مذهبی نیز برخوردار است چرا که در اطرافش چندین مسجد و کلیسا قرار دارند و همچنین ۴ چشمه ی مقدس در آن سر از زمین برون آورده اند.برفراز بز تپه می توانید نمایی کامل از شهر را زیر پاهایتان شاهد باشید، چای بنوشید و از طبیعت لذت ببرید.

 آدرس : استان ترابزون ، ۳ کیلومتری جنوب شرق مرکز شهر ترابزون ، بزتپه

 

Boztepe-Hill معرفی بهترین جاذبه های گردشگری ترابزون ترکیه | قسمت دوم

 

۹-  دیوارهای ترابزون | Walls Of Trabzon

دیوارهای دفاعی شهر ترابزون  (Walls of Trabzon)، هرچند کارکرد یک قلعه را ندارند ، اما به دلیل شکل ظاهریشان در میان عموم گاهی با نام قلعه شناخته می شوند. برخی از کارشناسان قدمت این دیواره های دفاعی را تا ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد تخمین می زنند و بر این باورند که وظیفه ی آن ها حفاظت از شهر قدیم ترابزون ، جایگاه امپراتوری ترابزون بوده است.

در قدیم با این دیواره ها شهر را به سه قسمت فوقانی ، میانی و تحتانی تقسیم می کرده اند که شهر فوقانی ، حکم پایتخت را داشته و دو قسمت میانی و تحتانی نیز توسط الِکسیوس دوم (Alexios) برای تکمیل دیواره ی فوقانی ساخته شدند. وجود بخش هایی مانند حمام ، قلعه و میادین برگزاری مسابقات در این مجموعه هم در منابع قدیمی تر ذکر شده است.اکنون هم اکثریت این دیوارها پا برجا هستند و مورد بازدید گردشگران قرار می گیرند.

 آدرس : بافت تاریخی شهر ترابزون ، خیابان برج ، محله ی اورتاحیصار ، دیواره های ترابزون

 

Walls-Of-Trabzon معرفی بهترین جاذبه های گردشگری ترابزون ترکیه | قسمت دوم

 

۱۰-  صومعه نجات دهنده | Kaymakli Monastery

بر بالای تپه های بُزتپه در سال ۱۴۲۴ میلادی کلیسایی به نام نجات دهنده یا کایماکلی (Kaymakli) ساخته شد ، اما به فاصله کوتاهی و تنها ۱۷ سال بعد ، توسط ترکان سلجوقی غارت و ویران شد. ویرانه های کلیسا مدت ها به حال خود رها شده بودند اما اوایل قرن هفده میلادی ، سران ترابزون این کلیسا را به صورت یک صومعه بازسازی کردند. هم اکنون تنها اتاقی کوچک در ابعاد ۳۰ در ۴۰ متر از صومعه ی کایماکلی باقی مانده است.

 آدرس : ۳ کیلومتری جنوب شرق مرکز ترابزون ، بزتپه ، روستای کایماکلی ، صومعه ی کایماکلی

 

Kaymakli-Monastery معرفی بهترین جاذبه های گردشگری ترابزون ترکیه | قسمت دوم

 

شما گردشگران عزیز می توانید با کسب اطلاع از شرایط سایر پکیج های  تور زمینی ترابزون  و گردشگری ترابزون  یک سفر خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

معرفی شهر ترابزون ترکیه

معرفی هتل های ترابزون (قسمت اول)

معرفی هتل های ترابزون (قسمت دوم)

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] جاذبه ‌های معروف گردشگری ترابزون (قسمت دوم) […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.