جاذبه ‌های معروف گردشگری وان (قسمت دوم)

معرفی جاذبه های معروف گردشگری شهر وان ترکیه

قبل از مطالعه ی این مطلب می توانید معرفی و آشنایی با شهر توریستی وان در ترکیه و جاذبه ‌های معروف گردشگری وان (قسمت اول) را نیز مطالعه کنید.

 

 

آبشار مرادیه وان

 

یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری شهر وان آبشار مرادیه است که در ۸۸ کیلومتری این شهر و ۱۰ کیلومتری شهر مرادیه قرار گرفته است. مسافران ایرانی که از مرز بازرگان و مسیر بازرگان – چالدران – وان به شهر وان می‌ روند ، می‌توانند در مسیر از این آبشار زیبا هم بازدید کنند. عرض آبشار حدود ۷۰ الی ۸۰ و ارتفاع آن ۵ الی ۶ متر است. این آبشار بسیار پرآب بوده و از فاصله‌ ی ۵۰ متری آن می‌ توانید صدای دلنشین آب را بشنوید. در مقابل آبشار هم چند چایخانه و رستوران وجود دارد که می ‌توانید آنجا خستگی در کنید.

مناسب برای: دوستداران طبیعت و افراد دنبال آرامش 

-مرادیه جاذبه ‌های معروف گردشگری وان (قسمت دوم)

 

خانه‌ ی گربه ‌های وان

از دیگر نمادهای معروف شهر وان ، گربه‌ های سفید این شهر هستند که رنگ چشم‌ های آن‌ها به رنگ آبی یا کهربایی است و رنگ چشم برخی از آن‌ها نیز دو رنگ (یکی آبی و یکی کهربایی) است. این گربه‌ها کمیاب هستند و به‌همین علت برای محافظت از نسل آن‌ها در محوطه‌ ی دانشگاه از آن‌ ها مراقبت می ‌شود. همچنین می توانید برای بازدید از گربه ها به یک نمایشگاه دائمی نقره‌ جات  که در نزدیکی قلعه‌ ی وان قرار دارد و تعدادی از گربه‌ها را در یک مکان نگهداری می‌کنند بروید و  از پشت شیشه از این گربه ‌ها دیدن کنید.

مناسب برای: دوستداران حیوانات

 

-گربه جاذبه ‌های معروف گردشگری وان (قسمت دوم)

 

 

موزه وان Van Museum

در موزه وان، آثار هنری دوره های مهمی از تاریخ ترکیه در دوره های ماقبل تاریخ ، اوراتیان و عثمانی به نمایش درآمده است. اگر علاقمند به دیدن آثار و اشیا و اسناد تاریخی باشید ، موزه وان می تواند برای شما بسیار جذاب و دیدنی باشد. در این موزه يافته ‌هاي دوران قبل از تاريخ كه در تیلکی تپه به دست آمده و همچنین اشیایی قدیمی از دوران اوراتور ها به نمایش گذاشته شده است .

این موزه در محله شرفیه واقع در مرکز شهر وان قرار دارد و از خیابان جمهوریت با 5 دقیقه پیاده روی میتوانید به آنجا برسید.یکی از قسمت های جالب موزه وان ، قسمت کشتار جمعی است که از آن می توانید چیزهایی درباره قتل عام های خونینی که در منطقه رخ داده یاد بگیرید.موزه وان به بخش های مختلفی تقسیم می شود ، در صحن داخلی موزه ، لوحه هایی با خط میخی و  Hakkari  Stelae، به نمایش در آمده اند. در حیاط موزه ، سنگ قبرهایی از دوره اوراتیان با کتیبه های مربوطه  به نمایش در آمده اند. در طبقه پایین تر سفالینه ها ، جواهرات طلایی و برنز دوره  اوراتیان و آثار هنری و در طبقه های بالاتر سفالینه های بیشتر، سکه های قدیمی و نسخه های خطی به نمایش درآمده اند.

مناسب برای: علاقه مندان به آثار تاریخی و هنر

-وان-Van-Museum جاذبه ‌های معروف گردشگری وان (قسمت دوم)

 

 

شما گردشگران عزیز می توانید با کسب اطلاع از شرایط سایر پکیج های  تور زمینی وان و گردشگری وان ، یک سفر خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

6 پاسخ

تعقیب

  1. […] جاذبه ‌های معروف گردشگری وان (قسمت دوم) […]

  2. […] جاذبه ‌های معروف گردشگری وان (قسمت دوم) […]

  3. […] در ترکیه ، جاذبه ‌های معروف گردشگری وان (قسمت اول) و جاذبه ‌های معروف گردشگری وان (قسمت دوم) را نیز مطالعه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.