راهنما و هزینه ی سفر به استانبول

آشنایی بیشتر با شهر استانبول و هزینه های تقریبی سفر

 

استانبول که همیشه جزء برترین شهرهای گردشگری جهان بوده است ، بزرگ ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز اقتصادی و فرهنگی آن است. این شهر در کنار تنگه‌ ی بسفر و دریای مرمره قرار گرفته است ؛ یعنی در مرز بین اروپا و آسیا.

تنگه ‌ی بسفر این دو قاره را از هم جدا می‌ کند و استانبول در واقع در دو قاره قرار دارد. این شهر تاریخی و زیبا به خاطر تنوع جاذبه‌ های گردشگری و تفریحی و از نظر تعداد گردشگران ، جزء برترین شهرهای توریستی دنیا است.

استانبول از لحاظ گردشگری جایگاه بسیاری خوبی در سطح اروپا و حتی در سطح جهان دارد به همین دلیل محبوبیت این شهر با محبوبیت شهرهایی مثل پاریس و لندن قابل مقایسه بوده است.

نزدیکی ترکیه به ایران و تشابه فرهنگ‌ ها باعث شده که این شهر یکی از محبوب ‌ترین مقصدهای گردشگری خارجی برای ایرانیان باشد. جالب است بدانید که شهرهای تبریز و اصفهان در ایران با استانبول خواهرخوانده هستند.

این شهر تاریخی ، جاذبه ‌های متعدد و مشهوری دارد که از میان مهم ‌ترین آن ‌ها می ‌توان به ایاصوفیه ، مسجد آبی ، برج گالاتا ، برج دختر ، تنگه‌ ی بسفر و کاخ ‌های توپ ‌قاپی و دلمه باغچه اشاره کرد.

-و-هوا راهنما و هزینه ی سفر به استانبول

میانگین هزینه‌ های روزانه در سفر به ترکیه

سفر ارزان: بیش از ۱۵۰ لیره (۱۳۵ هزار تومان)

هزینه‌ ی اقامت در خوابگاه: ۷ تا ۲۴ لیره (۷ تا ۲۱ هزار تومان)

بلیط اتوبوس بین شهری ۴۵ لیره (۴۰ هزار تومان)

وعده‌های غذایی: ۸ تا ۱۰ لیره (۷ تا ۹ هزار تومان)

نوشیدنی: ۷ تا ۱۲ لیره (۷ تا ۱۱ هزار تومان)

سفر میان ‌رده: ۱۵۰ تا ۳۵۰ لیره (۱۳۵ هزار تا ۳۱۵ هزار تومان)

هزینه‌ ی اقامت در اتاق دوتخته هتل: ۹۰ تا ۲۰۰ لیره (۸۱ هزار تا ۱۸۰ هزار تومان)

پرواز بین شهری: ۵۰ لیره (۴۵ هزار تومان)

وعده‌ های غذایی: ۴۰ لیره (۳۶ هزار تومان)

سفرهای روزانه ‌ی قایق‌ سواری: ۳۵ لیره (۳۱ هزار تومان)

سفر لوکس: بیش از ۳۵۰ لیره (۳۱۵ هزار تومان)

هزینه ‌ی اقامت در اتاق دوتخته: بیش از ۲۰۰ لیره (۱۸۰ هزار تومان)

کروزهای چندروزه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ لیره (۱۸۰ تا ۲۷۰ هزار تومان)

کرایه خودرو روزانه: ۲۰ لیره (۱۸ هزار تومان)

آشنایی بیشتر با شهر استانبول

Istanbul-Wikimedia راهنما و هزینه ی سفر به استانبول

صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها

اگر بدانید که بیشترین هزینه‌ های سفر مربوط به کدام بخش است ، به سادگی با مدیریت آن ‌ها می ‌توانید سفری ارزان ‌تر را تجربه کنید.

هزینه هتل

به طور کلی متوسط هزینه اقامت در یک هتل یک ستاره در استانبول ۳۶٫۴۷ تا ۴۹٫۴۱ دلار ، در هتل ۲ ستاره ۶۱٫۱۸ تا ۱۵۸٫۸۲ دلار ، در هتل ۳ ستاره ۸۲٫۳۵ تا ۳۹۷٫۶۵، هتل چهار ستاره ۱۴۱٫۱۸ تا ۴۵۵٫۲۹ و در هتل ۵ ستاره ۲۲۵٫۸۸ تا ۷۶۴٫۷۱ دلار است.

اگر بخواهید سفری ارزان‌ به استانبول داشته باشید متوسط هزینه هتل می ‌تواند بین ۹٫۳۹ تا ۲۳٫۴۹ دلار متغیر باشد. متوسط هزینه اقامت در سفر اقتصادی به استانبول از ۹۴ دلار برای یک اتاق دو تخته شروع می ‌شود و در سفر لوکس به این شهر ، هزینه اقامت از ۲۱۱٫۴۲ دلار شروع می ‌شود. برای آشنایی بهتر با هتل ‌های استانبول می ‌توانید به بخش هتل ‌های استانبول در بخش هتل ‌های کجارو مراجعه کنید.

کاهش هزینه اقامت

هزینه ‌ی اقامتگاه ، مهم ‌ترین هزینه ‌ی سفر است. اینکه در کدام فصل از سال سفر کنید ، تاثیر چشم‌ گیری بر قیمت هتل ‌ها دارد. فصل شلوغ گردشگری در استانبول از جولای تا سپتامبر است. در این مدت قیمت هتل ‌ها به بیشترین میزان خود می‌ رسد. اگر در ماه ‌های آوریل ، مه و اکتبر سفر کنید ، می ‌توانید هتل ‌های ارزان ‌تر پیدا کنید.

یکی دیگر از بهترین روش ‌ها برای صرفه‌ جویی در هزینه‌ ی اقامت این است که هتل را بسیار زودتر رزرو کنید. برای رزرو کردن هتل ، سایت ‌های رزرو آنلاین را به دقت بررسی کنید. این سایت ‌ها گاهی تخفیف ‌های خوبی برای بازدیدکنندگان خود در نظر می ‌گیرند.

از آنجایی که موقعیت مکانی هتل هم بر قیمت آن تاثیرگذار است. اگر برای حمل و نقل در شهر مشکلی ندارید و زمان کافی هم در اختیار دارید ، می ‌توانید هتل‌ های دورتر و ارزان تر را انتخاب کنید.

اگر قرار است برای مدت طولانی مثلا یک ماه در استانبول اقامت کنید ، کرایه ‌ی آپارتمان به صرفه ‌تر است.

برای سر زدن به جاذبه‌ های گردشگری استانبول ، بهتر است کجا اقامت کنیم؟

برای اینکه به برترین و مشهورترین جاذبه‌های گردشگری استانبول به راحتی دسترسی داشته باشید، بهترین مکان برای اقامت منطقه‌ی شهر قدیم استانبول یا سلطان احمد است. در این منطقه با بیشتر جاذبه‌های تاریخی شهر فقط چند دقیقه پیاده فاصله دارید. مسجد آبی، کاخ توپ‌قاپی و ایاصوفیه کمتر از ۵ دقیقه پیاده با هم فاصله دارند. هتل‌های زیادی در این منطقه وجود دارند که چشم‌اندازهای زیبایی از این جاذبه‌ها و تصاویر حیرت‌انگیزی از بسفر را به نمایش می‌گذارند.

برای رفتن به مناطق دیگر شهر هم مشکلی نخواهید داشت چون وسایل حمل و نقل عمومی در شهر به وفور وجود دارد. یکی دیگر از مکان‌های محبوب برای اقامت در استانبول، حوالی برج گالاتا و منطقه‌ و میدان تقسیم است. در ادامه با تعدادی از بهترین هتل‌ها و مراکز اقامتی استانبول آشنا می‌شویم که برای سر زدن به جاذبه‌های شهر، موقعیت مکانی مناسبی دارند.

3c8e200e-4b07-4c01-98ae-e52c837316d6 راهنما و هزینه ی سفر به استانبول

هزینه غذا و رستوران

هزینه یک وعده صبحانه اقتصادی ۱٫۴۹ تا ۲٫۹۸ دلار ، یک وعده ناهار اقتصادی بین ۲٫۱۳ تا ۳٫۸۳ و هزینه یک وعده شام اقتصادی بین ۳٫۱۹ تا ۵٫۵۳ دلار است.

به طور کلی هزینه یک وعده ناهار در یک رستوران معمولی ۴٫۲۴ دلار و هزینه یک غذای کامل (با دسر و پیش‌غذا) برای دو نفر ۱۶٫۹۶ دلار است. اگر با غذاهای خیابانی و ارزان ‌قیمت مشکلی ندارید ، باید بگوییم که قیمت یک ساندویج ارزان قیمت که حاوی مقداری گوشت گوسفند و ماهی است ، ۴ دلار ، قیمت یک ساندویج ‌‌های ماهی که در نزدیکی اسکله ‌ها فروخته می‌ شوند ، سه دلار و قیمت یک وعده صبحانه ترکی برای دو نفر ۱۸ دلار است.

البته خدمات بسیاری از هتل ‌های استانبول شامل صبحانه رایگان نیز می‌ شود ؛ اما معمولا غذاهای محلی در هتل ‌ها سرو نمی ‌شود. معمولا ساندویچ‌ های ارزان ‌قیمت و غذاهای مدیترانه ‌ای در فروشگاه‌ ها با تخفیف عرضه می‌ شود. در ضمن در اماکن گردشگری شهر نیز غذاها با قیمتی منطقی عرضه می ‌شوند.

صرفه‌ جویی در هزینه ‌ی خورد و خوراک

رستوران‌ های توریستی که خارجی‌ ها در آن رفت و آمد می ‌کنند ، بسیار گران ‌تر از رستوران‌ های کوچک و محلی هستند. غذاهای محلی و لذیذ ترکی را در همین رستوران‌ های محلی هم می ‌توانید با بهترین کیفیت نوش جان کنید.

e8f1e760-5740-4343-8e93-9b6d49d8ff69 راهنما و هزینه ی سفر به استانبول 25607461-3a61-4adc-ab62-55854c42407c راهنما و هزینه ی سفر به استانبول

هزینه بازدید از بهترین جاذبه‌ ها

هزینه بازدید از ایاصوفیه ، یکی از معروف ‌ترین و البته دیدنی ‌ترین جاذبه‌ های استانبول ، برای بزرگسالان ۸٫۵۱ دلار است. هزینه بازدید از موزه باستان ‌شناسی استانبول ، ۴٫۲۶ دلار و هزینه بازدید از کاخ توپ ‌قاپی که یکی از با ارزشمندترین آثار به جا مانده از عثمانی در ترکیه است ، ۴٫۲۶ دلار است. همچنین هزینه بازدید از آب‌ انبار باسیلیکا ۲٫۱۸ دلار و هزینه بازدید از برج گالاتا که بهترین زمان بازدید از آن غروب است ، ۵٫۱۸ دلار است.

توصیه می‌کنیم تور تفریحی کشتی کروز در تنگه بسفر را که قیمت آن ۶۴٫۳۱ دلار است و تور شهری با اتوبوس ‌های روباز را که هزینه آن ۳۵٫۳۷ دلار است ، نیز امتحان کنید.

کارت ورودی موزه بگیرید (Istanbul Müzekart)

اگر دوست دارید به اکثر موزه‌ ها و جاذبه‌ های گردشگری سر بزنید ، کارت گردشگری استانبول بگیرید. با کمک این کارت ‌ها می ‌توانید به بسیاری از جاذبه‌ های شهر از جمله کاخ توپ ‌قاپی و ایا صوفیه ، رایگان دسترسی داشته باشید. بسیاری از رستوران‌ ها ، موزه‌ ها ، فروشگاه‌ ها و جاذبه ‌های تفریحی ، با ارائه‌ ی این کارت به شما تخفیف‌ های خوبی می ‌دهند.

جاذبه های دیدنی استانبول | قسمت اول

جاذبه های دیدنی استانبول | قسمت دوم

9d92db49-65b7-40b4-b775-11bc9102ccc7 راهنما و هزینه ی سفر به استانبول d1f3972c-1256-46e1-b379-c0873f03c245 راهنما و هزینه ی سفر به استانبول

هزینه حمل و نقل عمومی

کرایه تاکسی از فرودگاه به مرکز شهر ۱۲٫۷۷ دلار، کرایه اتوبوس سریع ‌السیر ازفرودگاه به مرکز شهر ۲٫۳۴ دلار ، کرایه تاکسی در داخل شهر به ازای هر ۳ کیلومتر ۱٫۷۰ تا ۳٫۱۹ دلار ، کرایه مترو ۰٫۸۵ دلار ، کرایه تراموا ۰٫۸۵ دلار و کرایه ون ‌ها از ۰٫۴۳ دلار تا ۱٫۷۰ دلار متغیر است.

8f9603ab-5522-4e9f-8b2b-163d9fe1e18b راهنما و هزینه ی سفر به استانبول

 

فعالیت های جذاب محله‌ ی تونل استانبول

شما گردشگران عزیز می توانید با کسب اطلاع از شرایط تور زمینی استانبول و گردشگری استانبول یک سفر خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

4 پاسخ

تعقیب

  1. […] راهنما و هزینه ی سفر به استانبول […]

  2. […] راهنما و هزینه ی سفر به استانبول […]

  3. […] راهنما و هزینه ی سفر به استانبول […]

  4. […] راهنما و هزینه ی سفر به استانبول […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.