روش‌ های سفر به ترابزون

راه های سفر به ترابزون – ترکیه و هزینه های آن

 

 

بیشتر اوقات اولین راهی که برای سفر به شهری خارجی به ذهنمان می رسد ، استفاده از خطوط هوایی و هواپیماهاست. اما باید بدانید راه های متفاوت دیگری هم وجود دارد که انتخاب هر کدام ، سفری با هیجان و البته با هزینه متفاوتی را پیش روی شما قرار می دهد.

 هر یک از این راه ها مناسب مسافران با روحیه های مختلف هستند و مزایا و معایب خود را دارند . در این قسمت تمام راه های ممکن برای سفر به ترابزون به همراه انواع هزینه های آن گفته شده است.

در هر صورت حتی اگر همیشه روش سفر شما به یک شکل بوده ، خواندن بقیه روش ها را از دست ندهید. چرا که شاید این بار هوس سفری متفاوت را کردید.

 

 

راه ‌های مختلف سفر به ترابزون عبارت اند از:

 

۱- تورهای ترابزون

 

۲- شخصی :  ۱) هوایی

 

                  ۲) زمینی

 

                  ۳) ماشین شخصی

 

6 روش‌ های سفر به ترابزون

 

۱- تورهای ترابزون

از آنجایی که تورهای ترابزون ، چندان رایج نیستند و فقط معدود آژانس های مسافرتی را پیدا می کنید که برای سفر به ترابزون خدمامت ارائه بدهند ، بنابراین هزینه این تورها چندان متغیر نیستند.

البته بهتر است بدانید تورهای این شهر زیبا و ساحلی ترکی اغلب به دو صورت: تورهای مخصوص ترابزون و تورهای ترابزون-باتومی. ارائه می شوند.

 

تورهای مخصوص ترابزون: از آن جایی که پرواز مستقیمی از ایران به مقصد شهر ترابزون وجود ندارد ، تورهای ترابزون به صورت زمینی سفر را طی می کنند. این تورها اغلب از شهر تهران و یا تبریز حرکت می کنند و هزینه تورهای ترابزون با توجه به شهر مبدأ ، آژانس مسافرتی ، تعداد روزهای سفر و هتل محل اقامت متفاوت است.

 

تورهای ترکیبی ترابزون-باتومی: به دلیل اینکه شهر ترابزون به شهر باتومی گرجستان بسیار نزدیک است و هر دو این ها در حاشیه دریای سیاه قرار دارند ، تعدادی از تورها به صورت زمینی و ترکیبی شما را به گردش در این دو شهر ساحلی می برند. با توجه به شهر مبدأ ، آژانس مسافرتی ، تعداد روزهای سفر و هتل محل اقامت شما هزینه ها متفاوت هستند.

 

 روش‌ های سفر به ترابزون

 

 

۲- شخصی

 اگر ترجیح می دهید خود برای سفرتان برنامه ریزی کنید و تمام چند و چون سفر را به عهده بگیرید ، باید بدانید که راه ها و هزینه های مختلفی در مقابل شماست:

 

2-1.هوایی

همان طور که گفتیم ، پرواز مستقیمی از ایران به مقصد ترابزون وجود ندارد. با این حال اگر هنوز هم قصد دارید که با هواپیما به ترابزون بروید و به هر دلیلی سفر زمینی را نمی خواهید ، می توانید از پروازهایی با یک بار توقف استفاده کنید. با استفاده از این پروازها ابتدا به استانبول یا آنکارا می روید و سپس به ترابزون خواهید رفت.

اگر در یکی از شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر و یا آدانا ترکیه هستید ، می توانید از طریق خطوط هوایی خود را به ترابزون برسانید. همچنین از چندین شهر اروپایی پروازهایی به مقصد ترابزون وجود دارد.

 

 2-2. زمینی

یکی دیگر از روش های سفر زمینی به شهر ترابزون ، استفاده از اتوبوس ، تاکسی ، مینی بوس و یا ماشین شخصی می باشد.

 

اتوبوس: برای سفر به ترابزون می توانید از اتوبوس های تهران – ترابزون و تبریز- ترابزون استفاده کنید.

 

3-1 روش‌ های سفر به ترابزون

 

 

البته  اگر بخواهید قبل یا بعد از سفر خود به ترابزون ، به شهرهای دیگری هم بروید ، می توانید شهرهای دیگری چون باتومی ، باکو و ایروان را در نظر داشته باشید. باید بدانید که مقصدِ نهاییِ اتوبوس هایی که از این شهرها حرکت می کند ترابزون نبوده و در واقع به سوی استانبول می روند. اما همه آن ها در شهر ترابزون هم توقف دارند.

مرزهای سفر به ترکیه و شهر ترابزون

قبل از آن که به ادامه راه های سفر شخصی بپردازیم ، خوب است درباره مرزهای زمینی ایران و ترکیه بیشتر بدانید ، چرا که در موارد بعد به کارتان خواهد آمد.

در کل ایران با ترکیه سه پایانه مرزی مشترک دارد که عبارت اند از : ۱- مرز بازرگان ۲- مرز رازی  ۳- مرز سرو

بزرگ ترین و مهم ترین مرز برای سفر به ترکیه مرز بازرگان است و انتخاب بسیاری برای خروج از کشور می باشد. این پایانه امکانات مناسبی دارد و در شمال آذربایجان غربی و نزدیکی شهر ماکو قرار گرفته است.

ساعت کاری: ۲۴ ساعته

فاصله تا ترابزون: ۵۸۰ کیلومتر

 

۲- مرز رازی میان دو پایانه مرزی بازرگان و سرو قرار داشته و در نزدیکی شهرستان خوی می باشد. رفت و آمد از این مرز زیاد نیست و به نسبت مرز بازرگان معطلی بیش تری دارد.در صورتی که می خواهید از این مرز عبور کنید ، علاوه بر عوارض خروج از کشور ، لازم است ۳۰۰۰۰ تومان هم به حساب شهرداری قطور واریز کنید.

 

ساعت کاری: ۹ تا ۱۷ (به وقت ایران) در نیمه اول و ۹:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در نیمه دوم سال

فاصله تا ترابزون: ۶۹۱ کیلومتر

 

۳- مرز سرو در نزدیکی شهر سر ، یکی از شهرستان های ارومیه قرار دارد.

ساعت کاری: ۲۴ ساعته

فاصله تا ترابزون: ۷۸۴ کیلومتر

 

مرزهای زمینی همیشه و در تمام روزها باز بوده و هیچ گاه تعطیلی ندارند. اگر بخواهید مستقیم به سوی شهر ترابزون بروید ، بهترین راه ، خروج از مرز بازرگان است و می توانید از این مسیر استفاده کنید:

 

مرز بازرگان – دوگوبایزید – آگری – ارزروم – بیبورت و در نهایت ترابزون

فاصله حدودی مرز بازرگان تا ترابزون ۵۸۰ کیلومتر است و اگر بخواهید یکسره برانید ، می توانید حدود ۸ ساعت خود را به ترابزون برسانید.

 

5a40b1071bbb6_21114-1 روش‌ های سفر به ترابزون

 

3-3.ماشین شخصی

برای آن که بخواهید با ماشین شخصی خود به ترابزون سفر کنید، پیش از خروج از کشور باید برای چندین مورد هزینه کنید:

۱- هزینه گواهینامه بین المللی یک ساله

۲- هزینه پلاک بین المللی

۳- دفترچه مالکیت یا کارت مالکیت خودرو

۴- برچسب CD و IR

۵- هزینه عوارض خروج از کشور به صورت زمینی

۶- هزینه کاپوتاژ یا مجوز خروج از کشور

۷- بیمه ۱۰ روزه ماشین

 

برای کاپوتاژ ماشین یا گرفتن مجوز خروج از کشور باید به گمرک شهر و یا مرکز استان خود مراجعه کنید و آخرین هزینه هنگام خروج از مرز ، پرداخت عوارض خروج از کشور است که می توانید آن را در شعب بانک ملی سراسر کشور بپردازید تا قبل از خروج از کشور و لب مرز معطل نشوید. در صورتی که از مرز بازرگان خارج می شوید ، لازم است هزینه ای ۳ هزار تومانی به حساب شهرداری قطور پرداخت کنید.

 

+ کاپوتاژ ماشین اعتباری یک ساله دارد و اگر قبلا کاپوتاژ داشته اید و می خواهید برای تمدیدش اقدام کنید نیازی به گرفتن برچسب IR و پلاک ندارید.

 

چنانچه قبلا به ترکیه سفر کرده اید و برای سفر به تفلیس نیز می خواهید از مرز بازرگان یا رازی وارد ترکیه شوید و از سفر پیشین شما با ماشین هنوز سه ماه نگذشته ، عبور از مرز با باک پرماشین به معنی قاچاق سوخت است و در این زمان شما باید پول بنزین موجود در باک تان را با نرخ ترکیه بپردازید.

 

4 روش‌ های سفر به ترابزون

نکاتی درباره بیمه ماشین ، پیش از خروج از کشور:

یکی از کارهای مهم برای خروج خودرو از کشور ، گرفتن بیمه ماشین است که برای تهیه آن چند راه پیش رو دارید.

۱- اگر می خواهید کار بیمه را به لحظات آخر موکول نکنید و از وقت خود به خوبی استفاده کنید ، می توانید با شعب بیمه در مرز بازرگان  تماس گرفته و پس از هماهنگی هزینه را برای آن ها واریز کنید. کارکنان بیمه ، بیمه نامه را با پست پیشتاز برای شما ارسال می کنند.

۲- اگر از مرز بازرگان خارج می شوید ، می توانید بیمه را در شعبات بیمه آن جا و حداکثر ظرف یک ساعت تهیه کنید.

۳- اگر می خواهید از مرز رازی از کشور خارج شوید ، معطلی بسیار و هزینه بیش تری در انتظار شماست. حداقل نصف روز منتظر می شوید  و گاه باید شب دوباره به خوی برگشته و فردا صبحش دوباره برای دریافت بیمه نامه مراجعه کنید.

۴-  می توانید از بیمه آکسای ایران استفاده کنید که برای دریافت آن باید به شعب مرکزی بروید و هزینه ای در حدود ۷۵ هزار تومان برای ۱۵  روز بپردازید.

۵- اگر در مرز هستید و تازه به فکر بیمه نامه افتاده و همچنین همراهی دارید ، همراه شما می تواند از مرز خارج شده و بیمه را از ترکیه  دریافت کرده و برای شما بیاورد.

۶- می توانید از رانندگان ترانزیت و یا افرادی که به ترکیه رفت و آمد دارند ، بخواهید که بیمه نامه را برای شما در ترکیه بگیرند.

 

5-1 روش‌ های سفر به ترابزون

 

شما گردشگران عزیز می توانید با کسب اطلاع از شرایط سایر پکیج های تور زمینی ترابزون و گردشگری ترابزون یک سفر خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

 

همچنین بخوانید:

شهر ترابزون ترکیه

دریاچه اوزون گل ترابزون

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری ترابزون ترکیه 

ویلای آتاتورک ترابزون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *