جاذبه های گردشگری قونیه و کاپادوکیا

 

در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شهر قونیه شهر زیبایی به نام کاپادوکیا قرار دارد. شهر کاپادوکیا در اثر فعالیت های آتش فشانی شکل گرفته و همچنین رودخانه های صخره ای حیرت انگیزی در این شهر پدید آمده. ستون‌های صخره‌ای عظیم، هتل‌های سنگی و صخره‌ای، شهرهای زیرزمینی و بالن‌های رنگارنگ باعث می شوند که شما خاطره‌ی سفر به کاپادوکیا را هرگز فراموش نکنید.هنگام طلوع خورشیذ بر فراز آسمان کاپادوکیا به آرامی به پرواز در می آیید.

کاپادوکیا که منطقه‌ای تاریخی در ترکیه است، بسیار مورد توجه و علاقه‌ی گردشگران و همچنین باستان ‌شناسان نیز قرار گرفته است. این منطقه از قدمتی طولانی برخوردار است و یکی از چند شهر سنگی در جهان است.

نام این منطقه به عنوان محلی پر از شگفتی شناخته شده و مرکز قلمرو هیتی ها در خاتوشا بوده پس از پایان حکومت هیتی ها در اواخر عصر برنز کاپادوکیا با نام هتی کاپادوکیا حکومت ارباب رعیتی برقرار شد و همان زمان بود که قلعه هایی مستحکم در آن ساخته شد و از این قلعه ها به عنوان مکانی برای نگهداری برده های خارجی مورد استفاده قرار گرفت.

از آنجایی که این منطقه پر از دیدنی‌های جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی است، بسیار مورد علاقه‌ی گردشگران قرار گرفته است. مناطق دیدنی این ناحیه،  شهر‌های نوشیر، کایسری، آکسارای و نیگده هستند.

 

دره سرخ کاپادوکیا

این دره زیبا‌ترین دره‌ کاپادوکیا است که بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار گرفته. صخره ‌های این دره به رنگ‌های صورتی و زرد و نارنجی هستند. همچنین در میان صخره‌ها، باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و زمین‌های کشاورزی بسیاری وجود دارد که متعلق به کشاورزان بومیست. درون صخره‌ها کلیسا‌های پنهانی وجود دارد که قدمت آن‌ها به عهد بیزانس برمیگردد.

site-3 معرفی مناطق گردشگری قونیه و کاپادوکیا

 

روستای گورمه در کاپادوکیا

روستای گورمه در چندین نظرسنجی به عنوان زیبا‌ترین روستای جهان برگزیده شده است. اکثر بازدیدکنندگان برای بالن‌های هوایی این روستا به اینجا می‌آیند. این بالن‌ها هر روز صبح بر فراز روستا به گردش در می‌آیند.

در صورت همراهی با تور به راحتی می‌توانید از این منطقه دیدن کنید. اما در صورت سفر بدون تور می‌توانید با استفاده از وسایل مختلف و از یکی از شهر‌های نزدیک خود را به این منطقه‌ی تاریخی رسانده و لذت ببرید.

-گورمه-کاپادکیا معرفی مناطق گردشگری قونیه و کاپادوکیا

گردشگری شهر قونیه

زمانی که سفر به شهر قونیه در کشور ترکیه به زبان می آید نام شاعر بلند آوازه ایرانی حضرت مولانا جلال الدین بلخی در ذهن طنین انداز می شود. چرا که وی در این شهر زندگی می کرده و هم اکنون آرامگاه او آنجا قرار دارد.

اما شهر قونیه جاذبه های دیگری هم دارد که هنگام سفر نباید آنها را فراموش کنید. در این مطلب همسفر پرواز آسیا  قصد دارد تعدادی از جاذبه های گردشگری قونیه را برایتان معرفی کند تا هنگام سفر تنها نحوه حرکتتان را مشخص کنید و به گشت و گذار در شهر بپردازید.

قونیه مرکز استان قونیه در کشور ترکیه می باشد. شهری که با پایتخت این کشور (آنکارا) 225  کیلومتر فاصله دارد.

 این شهر در شمال استان آنتالیا و جنوب شهر آنکارا واقع شده. اگر قصد سفر به این شهر در کشور ترکیه را دارید می توانید با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خود از همسفر پرواز آسیا  اقدام نمایید.

شهرهای زیرزمینی مخفی قونیه

در گذشته های دور مردم برای این که بتوانند در برابر حمله هایی که به آنها می شده در امان باشند اقدام به ساخت شهرهای زیر زمینی کردند.  امروزه آن شهرها تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری  شده است. در این شهرها، انبار مواد غذایی، کلیسا، سنگ‌آسیاب، آب‌انبار و قبرستان وجود دارد.

site-4-1 معرفی مناطق گردشگری قونیه و کاپادوکیا

 

شما گردشگران عزیز می توانید با کسب اطلاع از شرایط سایر پکیج های  تور زمینی کاپادوکیا و قونیه و گردشگری کاپادوکیا ، یک سفر خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.