معرفی معروف ترین و بهترین مراکز خرید استانبول | قسمت سوم

استانبول یکی از جذاب ترین شهرهای گردشگری است که از قضا فاصله جغرافیایی چندانی هم با کشور ما ندارد. دلایل زیادی باعث می شود که افراد مختلف چمدان شان را ببندند و بخواهند که برای چند روز تعطیلی و یا سفری خارجی‌  ، راهی استانبول شوند. یکی از این دلایل پرتکرار  ، بازارگردی و گشت و گذار در مراکز خرید مختلف است.

استانبول شهری وسیع با انبوهی از مراکز خرید مدرن و سنتی است که سلیقه اغلب افراد را پوشش می دهد. اگر بخواهیم از آن ها نام ببریم  ، می توان لیستی طولانی از مراکز خرید بزرگ و مجلل تا مراکز خرید اقتصادی و پرطرفدار را نوشت. به همین دلیل ما لیستی از بهترین مراکز خرید استانبول را معرفی می کنیم تا به شما کمک کند برای خریدی بهتر تصمیم بگیرید.

معروف ترین مرکز خریدهای استانبول | قسمت اول

معروف ترین مرکز خریدهای استانبول | قسمت دوم

14- مرکز خرید آکمرکز استانبول Akmerkez

مرکز خرید آکمرکز یکی از بهترین و شکیل ترین مراکز خرید استانبول است که ماهانه نزدیک ۱ تا ۱.۵ میلیون بازدیدکننده دارد. آکمرکز افتخارات جهانی زیادی کسب کرده است و هنگامی که به کارنامه این مرکز خرید نگاه می کنیم ، جایزه بهترین مرکز خرید اروپا در سال ۱۹۹۵ ، بهترین مرکز خرید دنیا در سال ۱۹۹۶ و بهترین طراحی داخلی سازه در سال ۲۰۱۰ را می بینیم. جالب است بدانید که هیچ مرکز خریدی این دو جایزه را با هم دریافت نکرده است. نکته جالب توجه درباره آکمرکز ، قدمت آن است ، به طوری که این مرکز خرید در سال ۱۹۹۳ میلادی افتتاح شد. البته این مجموعه تجاری از آن موقع تا به حال بارها و بارها بازسازی و نوسازی شد به طوری که امروزه با بازدید از آکمرکز چیزی به جز یک مرکز خرید لوکس و مدرن نخواهید دید.

مرکز خرید آکمرکز در کل ۲۴۶ مغازه دارد که در میان آن ها تعدادی زیادی مغازه پوشاک بانوان ، آقایان و کودک دیده می شود. علاوه بر آن ، مغازه های اسباب بازی ، کیف و کفش ، عینک ، جواهرات و … در مرکز خرید آکمرکز وجود دارد. از امکانات و سرگرمی های این مجموعه می توان به چندین رستوران ، سینما ، آرایشگاه ، بانک ، لوازم دیجیتال و الکترونیک ، سوپرمارکت و مغازه حیوانات خانگی اشاره کرد. همچنین این مرکز خرید دارای سرویس‌های رایگان به محله‌ها و هتل‌های نزدیک است و بنابراین دسترسی خوب و آسانی دارد.-آکمرکز-استانبول معروف ترین مرکز خریدهای استانبول | قسمت سوم

15-مرکز خرید ویاپورت Viaport

مرکز خرید ویاپورت که قدری خارج از شهر قرار گرفته ، یکی از بزرگ ترین مراکز خرید نه تنها استانبول ، بلکه ترکیه است که در خود نزدیک ۲۰۰ مغازه و فروشگاه را جای داده است. همچنین مرکز خرید ویاپورت پارکینگ بزرگی دارد که ظرفیت جای گیری ۴۵۰۰ ماشین را دارد.

قسمت جالب توجه ویاپورت را ، روباز بودن این مرکز خرید می توان دانست که برندهای مشهور و جهانی چون تیفانی و برندهای مشهور ترکی مانند واکو را میهمان خود کرده است. البته همانند هر مرکز خرید معروف دیگری ، ویاپورت نیز در بخش پوشاک و لوازم تنها به بزرگسالان محدود نمی شود و شعبه های قابل توجهی از پوشاک و اسباب بازی نیز در این فروشگاه بزرگ به چشم می خورد.

خوب است بدانید درست در مقابل مرکز خرید ویاپورت ، شهربازی بزرگی با ۲۰ بخش مختلف وجود دارد. همچنین یک مجتمع سینمایی در کنار این مکان ساخته شده است. گرچه برای رسیدن ویاپورت باید مسافت نسبتا زیادی را رانندگی کنید ، اما تنوع مغازه ها و فودکورت با کیفیت ویاپورت شما را نا امید نمی کند.-خرید-ویاپورت معروف ترین مرکز خریدهای استانبول | قسمت سوم

16-مرکز خرید ویالند Vialand

 ویالند نخستین مجموعه در ترکیه است که در فضای سرپوشیده خود ، یک شهربازی بزرگ را در کنار مرکز خرید و مرکز اجراهای نمایشی در کنار هم قرار داده است. البته ویالند را بیش تر به سبب شهربازی بزرگش می شناسند اما نمی توان از مرکز خرید این مجموعه نیز چشم پوشید.

مرکز خرید ویالند که در منطقه ایوب استانبول قرار دارد ، وسعتی در حدود ۱۰ زمین فوتبال داشته و در نتیجه طیف مختلفی از مغازه ها و فروشگاه ها را در این مرکز خرید بزرگ خواهید دید. اگر به این مرکز خرید سر زدید ، حتما زمانی را هم به شهربازی ویالند اختصاص بدهید.-خرید-ویالند معروف ترین مرکز خریدهای استانبول | قسمت سوم

17-مرکز خرید اپتیموم Optimum Outlet

مرکز خرید اپتیموم همانند دیگر مراکز خرید معتبر استانبول ، مجتمعی با فروشگاه های معتبر جهان و ترکیه است که هم موقعیت لذت خرید طور و هم تفریح با وسایل بازی را فراهم می کند. در این مرکز خرید برندهایی چون منگو ، آدیداس ، نایک ، یو اس پولو و … را در ۵ طبقه مختلف خواهید دید.

در مرکز خرید اپتیموم هر دو نوع فروشگاه های زنجیره ای و شعبه های معروف به همراه فود کورت و امکانات رفاهی در اختیار شما قرار خواهند گرفت. از بخش های قابل توجه این مرکز خرید ، زمین اسکیت روی یخ و سالن سینمایی باکیفیت می باشد.

مرکز خرید اپتیموم یکی از بهترین مراکز خرید استانبول است که سازه جذاب با معماری خاصی دارد و این امکان را به بازدیدکنندگان خود می دهد که در هر طبقه لذتی متفاوت را تجربه کنند. این مرکز خرید در محله ینی صحرا و بخش آسیایی استانبول قرار گرفته و دسترسی خوبی به وسایل حمل و نقل عمومی شهر دارد.-خرید-اپتیموم معروف ترین مرکز خریدهای استانبول | قسمت سوم

18-مرکز خرید اوزدلیک پارک Ozdilek Park Istanbul

مرکز خرید اوزدلیک ، گرچه شاید در برابر دیگر مراکز خرید معرفی شده قدری کوچک تر باشد ، اما محل قرار گیری آن در محله لونت استانبول و البته مغازه های آن ، به قدر کافی جبران کننده هستند. مرکز خرید اوزدلیک درست در کنار مرکز خرید معروف کنیون قرار و مترو سیتی قرار گرفته و می توانید بازدید و گردش و خرید خود در آن ها را در یک یا دو روز قرار دهید.

علاوه بر فروشگاه ها و مغازه های با کلاس ، یکی از ویژگی های بارز و دوست داشتنی اوزدلیک ، سقف سبز و گلخانه ای این مرکز خرید است. جایی که می توانید برای دقایقی از شلوغی و فضای شهری بیوک دره فرار کنید.

مرکز خرید اوزدلیک علاوه بر فروشگاه های پوشاک ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، لوازم الکترونیک ، برای لوازم خانگی اش نیز مورد توجه است.-خرید-اوزدلیک-پارک معروف ترین مرکز خریدهای استانبول | قسمت سوم

19-مرکز خرید ویاپورت مارینا Viaport Marina

ویاپورت مارینا مجموعه جذابی است از مرکز خرید ، سرگرمی ، گردشگری ، آکواریوم و مرکز تجارت که همگی در حاشیه دریای مرمره قرار دارند. این مجموعه یکی از نخستین مراکز زندگی است که در حاشیه دریا قرار دارد.

در مرکز خرید ویاپورت مارینا طیف متنوعی از برندها و فروشگاه های شناختهشده دنیا را از نزدیک خواهید دید ودر کنار مرکز خرید شکیل نیز ، تعدادی بسیاری کافه های درجه یک و رستوران در اختیار شما قرار می گیرند.

اگر قصد گشت و گذار در این مجموعه را دارید ، شهربازی ویاسی (ViaSEA) را نیز در برنامه تفریحی خود قرار دهید.-خرید-ویاپورت-مارینا معروف ترین مرکز خریدهای استانبول | قسمت سوم

20-مرکز خرید کپسیتی Capacity Alisveris Merkezi

مرکز خرید کپسیتی یکی از بهترین مراکز خرید در منطقه باکیرکوی استانبول است که با برندهای مشهور و معماری جذابش شما را به سوی خود دعوت می کند. در این مرکز خرید وسیع حدود ۲۰۰ مغازه و فروشگاه و ۲۱۷ برند مشهور جهانی و ترکی در کنار هم به چشم می خورند. کپسیتی همچنین به پارکینگی با ۲۵۰۰ جای پارک مجهز می باشد. در مجموع این مرکز خرید شکیل فضایی در حدود ۱۳۳ هزار متر مربع را به خودش اختصاص داده و دنیایی وسیعی از خرید لذت بخش را به شما هدیه می دهد.

همچنین خوب است بدانید در مرکز خرید کپسیتی حدود ۹ سالن سینمای مجهز و به روز با ۱۵۰۰ صندلی وجود دارد.-خرید-کپسیتی معروف ترین مرکز خریدهای استانبول | قسمت سوم

مطالب مرتبط:

آشنایی با شهر استانبول

دانستنی های جالب درباره استانبول

جاذبه های دیدنی استانبول | قسمت اول

جاذبه های دیدنی استانبول | قسمت دوم

فعالیت های جذاب محله‌ ی تونل استانبول

راهنما و هزینه ی سفر به استانبول

سوغات های معروف استانبول

هتل های ارزان استانبول | قسمت اول

هتل های ارزان استانبول | قسمت دوم

معروف ترین اوت لت های استانبول

بهترین کافه های استانبول | قسمت اول

بهترین کافه های استانبول | قسمت دوم

بهترین هتل های استانبول | قسمت اول

بهترین هتل های استانبول | قسمت دوم

شما گردشگران عزیز می توانید با کسب اطلاع از شرایط تور زمینی استانبول و گردشگری استانبول یک سفر خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.