بررسی هزینه های سفر به جزیره کیش

کیش از جمله مقاصد گردشگری داخلی است که تفریح و سرگرمی در آن بی ‌نهایت است ، اگر می ‌خواهید تور کیش رزرو کنید ، بهتر است برآوردی از هزینه ‌های سفر به این جزیره ‌ی زیبا داشته باشید.

جزیره کیش یکی از جزیره ‌های زیبای استان هرمزگان است که یک عالمه امکانات تفریحی ، هتل‌ های جورواجور و رستوران‌ های جذاب را در کنار آب ‌های خلیج ‌فارس گرد هم آورده است.

خوشبختانه تنوع هتل‌ ها و سرگرمی‌ های کیش زیاد است. با توجه به بودجه‌ ی سفرتان ، همه‌ ی گزینه‌ ها را بررسی کنید و مناسب ‌ترین را برگزینید.در این مطلب به بررسی هزینه‌ های سفر به کیش پرداخته ایم.

جاذبه های دیدنی کیش | قسمت اول

هزینه سفر به کیش

می توان گفت ساده ‌ترین و البته بهترین راه برای رسیدن به کیش رفتن به فرودگاه مهرآباد است تا سوار هواپیما شوید و حدود یک ساعت و نیم بعد در فرودگاه کیش پیاده شوید.

بلیت هواپیمای  تهران به کیش قیمت ‌های متفاوتی دارد و با توجه به این که چه فصلی از سال باشد و از کدام شرکت هواپیمایی بلیت بخرید ، بالا و پایین می ‌شود. قیمت این بلیت از ۷۹ هزار تا ۴۹۰ هزار تومان است.

راه ‌های سخت ‌تری نیز برای رسیدن به کیش وجود دارد. اگر بخواهید زمینی سفر کنید ، ابتدا به بندرعباس و از آنجا به بندر چارک بروید. فاصله‌ ی بندرعباس تا بندر چارک حدود ۲۹۰ کیلومتر و فاصله ‌ی دریایی چارک تا کیش حدود دو و نیم ساعت است. اما آنچه بعد از این همه سختی به ‌دست خواهید آورد ، حمل خودرو با لندینگ کرافت و استفاده از ماشین شخصی در کیش است.

9014cfd1-2356-49ba-8840-8ef02004e445 هزینه های سفر به کیش

هزینه‌ ی انتقال ماشین شما از چارک به کیش ۱۷۵ هزار تومان و از کیش به چارک ۱۶۵ هزار تومان است. ۲۰ هزار تومان هم عوارض ورود خودرو به کیش را می ‌پردازید.

فراموش نکنید مدارک کامل خودرو و برگ معاینه فنی را همراه داشته باشید. بهتر است پیش از ورود به کیش ، شرایط ویژه ‌ی رانندگی در کیش را مانند بیشترین سرعت مجاز و موارد دیگر را بپرسید.

اگر نخواهید با ماشین شخصی سفر کنید ، با اتوبوس یا قطار به بندر عباس و از آنجا زمینی به بندر لنگه و درنهایت به بندر چارک یا بندر آفتاب می ‌رسید.

بلیت قطار تهران به بندرعباس از ۶۷ تا ۱۱۷ هزار تومان متغیر است. قیمت بلیت اتوبوس از تهران تا بندرعباس از ۵۳ تا ۸۹ هزار تومان است.

1db44dc1-4ed3-4bfe-b140-c690a2a73013 هزینه های سفر به کیش

قیمت بلیت شناور مسافربری از چارک به کیش ۳۲ هزار و برگشت آن ۳۵ هزار تومان است. بلیت شناور مسافربری از آفتاب به کیش ۲۹ هزار و برگشت آن ۳۳ هزار تومان خواهد بود.

 

متوسط هزینه اقامت در کیش

هتل ‌های لوکس کیش از ۱۹۵ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هر شب اقامت دریافت می ‌کنند. قیمت هتل‌ های میان ‌رده در کیش ۱۳۵ هزار تا ۳۲۰ هزار تومان است. اگر ارزان سفر می ‌کنید ، حدود ۶۵ تا ۱۵۰ هزار تومان را برای هر شب اقامت در هتل ‌های ارزان کیش درنظر داشته باشید.

می ‌توانید همه‌ ی هتل ‌های کیش را ببینید ، اطلاعات و قیمت‌ های آن ‌ها را بررسی کنید و در پایان بهترین هتلی را که با بودجه‌ ی شما هماهنگ است ، انتخاب کنید.

room-05 هزینه های سفر به کیش

متوسط هزینه خورد و خوراک در کیش

قطعا زمانی که به جزیره سفر می ‌کنید ، باید توقع قیمت بالای مواد غذایی را داشته باشید. اما آز آنجایی که در کیش رستوران ‌های جورواجور وجود دارد ، می ‌توانید متناسب با بودجه ‌ی سفرتان غذا میل کنید.

قیمت یک وعده غذا در رستوران‌ های معمولی کیش از حدود ۱۷ هزار تومان شروع می‌ شود و در رستوران‌ های لوکس به ۱۰۰ هزار تومان می ‌رسد. پیشنهاد می ‌کنیم غذاهای دریایی انتخاب کنید که از سلامت و تازگی آن ‌ها خیال ‌تان راحت باشد.

74fdc3c0-017d-452f-b41c-fed08a3667d7 هزینه های سفر به کیش

هزینه حمل و نقل در کیش

کرایه تاکسی نیز در کیش ارزان نیست. اما شما بین تاکسی خطی زرد ، تاکسی تلفنی دربستی سفید رنگ و مینی ‌بوس امکان انتخاب دارید.

تاکسی‌ ها براساس تاکسی ‌متر کار می ‌کنند و نرخ آن‌ ها در روز و از نیمه شب به بعد متفاوت است ؛ این نرخ تا نیمه شب ۶ هزار تومان و از ۱۲ شب تا ۶ صبح مبلغ هفت هزار و ۵۰۰ تومان است. قیمت اجاره‌ ی ماشین بدون راننده از ۱۸۰ هزار تومان برای ۲۴ ساعت آغاز می ‌شود.

98b55fd6-e132-45a2-ac62-b42dc5ff9bfc هزینه های سفر به کیش

تور کیش

همیشه این امکان وجود دارد که به ‌تنهایی برای سفرتان برنامه‌ ریزی کنید. اما گزینه‌ ی دیگر رزرو تور است.

باتوجه به شرایطی که تور برای شما درنظر گرفته است ، بخشی از هزینه ‌های رفت‌‌ و آمد مانند ترانسفر فرودگاه و بازدید از جاذبه ‌های گردشگری رایگان یا به قیمت کمتر خواهد بود. ضمن این ‌که از امکان تخفیف هتل‌ ها بهره‌ مند می ‌شوید و درمجموع سفر ارزان ‌تری خواهید داشت.

قیمت تورها براساس مدت سفر ، رده‌ ی هتل ، و شرکت هواپیمای متفاوت است. می ‌توانید بخش تور کیش را بررسی کنید و ببینید که برای شما سفر با تور مناسب ‌تر است یا سفر شخصی.

1677eed2-39dc-472b-b091-1356af2f4a30 هزینه های سفر به کیش

هزینه بازدید از جاذبه های کیش

قیمت بلیت خانه مردم‌ شناسی کیش ۱۰ هزار تومان ، ورودی شهر زیرزمینی کاریز ۲۰ هزار تومان ، هزینه‌ ی پارک آبی اوشن برای نصف روز ۹۰ هزار تومان ، و هزینه ‌ی بازدید از باغ پرندگان ، پارک دلفین ‌ها و کلاسیک شو ۱۱۲ هزار تومان است.

1f335040-ab26-4a42-b066-79734b28f974 هزینه های سفر به کیشهزینه تفریح و سرگرمی در کیش

اگر اهل تفریح‌ های آبی و ورزش‌ های دریایی باشید ، کیش بهشت سرگرمی برای شما است. فلای بورد ، پدل بورد ،‌ پاراسل ،‌ قایق بنانا ، جت اسکی ، شاتل و اسکوتر زیردریایی بخشی از سرگرمی ‌های آبی در کیش هستند.

برای بهره بردن از این سرگرمی ‌ها ، از حدود ۳۰ هزار تومان برای بنانا تا ۱۵۰ هزار تومان برای فلای بورد می ‌پردازید. می ‌توانید با انواع قایق از بادبانی ، پدالی ، پارویی تا تندرو روی آب ‌های آبی خلیج فارس گردش کنید و برای نیم ساعت از ۱۰ تا ۱۱۰ هزار تومان پرداخت کنید.

2a25040b-70d6-480b-809a-65d1076c32c0 هزینه های سفر به کیش

دوچرخه‌ سواری در کیش یکی از آن کارهایی است که اصلا نباید از فهرست سرگرمی ‌ها خط بزنید. هزینه‌  ی چندانی ندارد و حدود ۶ هزار تومان برای هر ساعت خواهید پرداخت.

dbc9a164-a286-4070-818c-0da6fe592041 هزینه های سفر به کیش

تور سافاری از آن تجربه ‌های تکرارنشدنی است که قیمت آن ۶۵ یا ۱۰۰ هزار تومان است. اما جذاب ‌ترین کاری که می ‌توانید در کیش انجام دهید ، تجربه‌ ی غواصی است. برای هر ۲۰ دقیقه‌ غواصی در آب‌ های خلیج فارس مبلغ ۶۵ هزار تومان می ‌پردازید.

بلیت ورودی کشتی‌ های تفریحی از ۳۰ تا ۷۰ هزار تومان است.

aec1029e-a9b8-4861-a5bb-ffd6daa034c4 هزینه های سفر به کیش

بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در کیش

اگر در هتل لوکس اقامت کنید و به رستوران لوکس بروید ، حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه ‌ی یک روز اقامت شما در کیش است.

در یک سفر متوسط به کیش هزینه ‌ی یک روز اقامت و خورد و خوراک حدود ۳۶۰ هزار تومان است. اگر بخواهید هزینه‌ ها را در سطح پایین نگه دارید ، می‌توانید با ۱۷۰ هزار تومان یک شب و یک روز را بگذرانید.

طبیعی است که استفاده از سرگرمی ‌های آبی و غیر آبی هزینه‌ های خودش را دارد.

07ce2229-2d97-4be0-a59a-e1cd902600b3 هزینه های سفر به کیش

هزینه سفر سه روزه به کیش

اگر بخواهید لوکس سفر کنید ، در کیش همه چیز برای لذت بردن شما فراهم است. می ‌توانید در هتل‌ های لوکس ۵ ستاره‌ ی کیش اقامت کنید، در رستوران‌ های لوکس همراه با موسیقی زنده غذا میل کنید ، ماشین لوکس بدون راننده اجاره کنید ، غواصی ، سافاری ،‌ پاراسل ، شاتل ، قایق‌ سواری و پارک آبی را تجربه کنید و خستگی مدت‌ها کار و تلاش را از تن بیرون کنید. چنین سفری می ‌تواند بیشتر از چهار میلیون تومان برای دو شب و سه روز هزینه داشته باشد.

بعضی‌ها ترجیح می‌دهند در هتل تمیز و متوسط اقامت کنند و در کنار لذت بردن از هوای پاک جزیره و تماشای ساحل کیش ، غواصی و قایق ‌سواری را تجربه کنند و به تماشای جاذبه ‌های تاریخی کیش بروند. هزینه‌ ی سفر سه روزه‌ ی متوسط به کیش حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود که بخشی از آن مربوط به تفریحات آبی کیش است.

kop هزینه های سفر به کیش

با اقامت در اقامتگاه‌های ارزان ، سفارش دادن غذاهای ارزان منو و خط زدن بعضی از تفریح‌ های پرهزینه می ‌توانید به کیش بروید و کمتر هزینه کنید. حدود ۷۲۵ هزار تومان هزینه ‌ی یک سفر ارزان هوایی به کیش است.

اگر اهل خرید هستید و حتما به مرکز خریدهای کیش سر می ‌زنید ، هزینه ‌ی خرید و سوغات را جداگانه درنظر بگیرید.

در کیش می ‌توانید از اپلیکیشن‌ های سفارش غذا استفاده نمائید و ارزان‌ تر غذا سفارش بدهید یا شب‌ها غذای بیرون‌ بر بگیرید. بعضی از سایت ‌های آنلاین برای سرگرمی‌ های آبی کیش تخفیف پیشنهاد می ‌کنند ، آن‌ها را هم چک کنید.

شما گردشگران عزیز می توانید با کسب اطلاع از شرایط تور کیش و گردشگری کیش یک سفر خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] هزینه های سفر به کیش […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.