حدود هزینه های سفر به جزیره قشم

 

یکی از زیباترین و بکرترین جزیره های داخلی که مقصد گردشگری مهمی به شمار می رود ، جزیره‌ قشم می باشد.با اطلاع از هزینه‌ های سفر به قشم می ‌توانید برای سفر بعدی برنامه ‌ریزی کنید.

فرقی نمی کند به جاذبه‌ های تاریخی و طبیعی و ورزش‌ های آبی علاقمند باشید یا اهل خرید و گردش باشید ، در هر صورت قشم مقصد سفر دلپذیری خواهد بود.

در این جزیره‌ ی زیبا و به ‌دور از ازدحام گردشگران می ‌توانید از زیبایی‌ های طبیعت لذت ببرید و خستگی‌ چند ماه کار را از تن بیرون کنید.

جاذبه های دیدنی جزیره قشم | قسمت اول

جاذبه های دیدنی جزیره قشم | قسمت دوم

اما یکی از مهم ‌ترین جنبه‌ های سفر ، بودجه‌ و توان مالی مسافر است. ما متوسط هزینه‌ های گوناگون را برای شما جمع ‌آوری کرده ‌ایم.

هزینه‌ ی رفتن به قشم

از تهران با هواپیما مستقیم به قشم می‌ رسید ، اما اگر بخواهید زمینی سفر کنید ، باید راهی بندرعباس شوید و از آن ‌جا با یک سفر دریایی کوتاه به قشم بروید.

قیمت بلیت هواپیما بسیار متغیر است و از حدود ۱۵۰ هزار تا ۳۴۵ هزار تومان کم و زیاد می ‌شود.

اگر راه سخت ‌تر را انتخاب می ‌کنید ، باید تا بندرعباس رانندگی کنید. در بندرعباس ماشین را به پارکینگ بسپارید و خودتان با اتوبوس دریایی به قشم بروید. هزینه‌ ی تهیه‌ ی این بلیت ۱۵ هزار تومان است.

866cf27f-889b-4e39-943c-d35538c0590f هزینه های سفر به قشم

بعضی ‌ها ترجیح می ‌دهند ماشین را همراه خود به جزیره ببرند. در این صورت نیم ساعت دیگر تا بندر پل رانندگی می‌ کنید. در آن‌ جا ماشین با لندینگ کرافت به لافت منتقل می ‌شود و از آن‌ جا تا جزیره‌ ی قشم رانندگی خواهید کرد.

می ‌توانید بلیت قطار تهران به بندرعباس را تهیه کنید و از بندرعباس با اتوبوس دریایی به قشم بروید. هزینه‌ ی این بلیت از ۶۷ هزار تومان برای کوپه‌ ی ۶ نفره تا ۱۱۷ هزار تومان برای کوپه‌ ی چهار نفره تغییر می ‌کند. اتوبوس دریایی از ۶ صبح تا ۱۱:۳۰ شب به‌ مقصد قشم حرکت می‌ کند.

4312014b-7af9-4411-ab17-931f54185f80 هزینه های سفر به قشم

تور قشم

اگر قصد دارید همراه تور سفر کنید ، با توجه به به شرایط تور بخشی از هزینه‌ ها کاسته خواهد شد ، مانند هزینه‌ ی هتل و کرایه ساعتی تاکسی. حتما پیش از انتخاب تور توجه کنید که هزینه‌ ی گردش و رفت‌ وآمد به فرودگاه و جاذبه‌ های قشم از عهد‌ه ‌ی شما برداشته شود یا بخش اندکی سهم شما باشد.

پیشنهاد ما این است که قیمت‌ ها و شرایط پیشنهادی تور قشم را کاملا مقایسه کنید و سپس تصمیم بگیرید. قیمت‌ تور هوایی قشم برای دو شب از حدود ۳۶۰ هزار تومان تا ۷۷۰ هزار تومان متغیر است. قیمت تور زمینی از حدود ۱۸۰ هزار تومان آغاز می ‌شود.

de1ddc55-315b-4fab-8793-1da095c08ec5 هزینه های سفر به قشم

متوسط هزینه ‌ی اقامت در قشم

برای اقامت در هتل ‌های چهار ستاره‌ ی قشم مبلغی حدود ۲۱۵ تا ۴۴۰ هزار تومان باید پرداخت کنید. قیمت هر شب اقامت در هتل‌ های میان ‌رده ۱۲۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است. ۷۵ هزار تا ۹۰ هزار تومان قیمت اقامت در هتل‌های ارزان قشم است.

Hotel_784_7201 هزینه های سفر به قشم

متوسط هزینه‌ ی خورد و خوراک در قشم

قیمت یک وعده غذا بدون نوشیدنی و پیش غذا در رستوران‌ های خوب قشم بین ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان است. رستوران‌ خوب با منوی ارزان ‌تر هم وجود دارد.

b8c4c7a2-d9e0-487b-9c5c-a9e3d602a7c5 هزینه های سفر به قشم

هزینه ‌ی حمل و نقل در قشم

حمل و نقل عمومی در قشم شامل تاکسی است. اگرچه برای جابجایی بین هتل تا مرکزخریدها یا ساحل کرایه‌ ی بالایی نمی ‌پردازید ،‌ اما برای بازدید از جاذبه‌ های دور از مرکز شهر بالای ساعتی ۲۵ هزار تومان خواهید پرداخت. یکی از مزایای سفر همراه تور در این بخش از سفر آشکار می ‌شود.

هزینه‌ ی بازدید از جاذبه ‌های قشم

بیشتر جاذبه ‌های قشم طبیعی هستند و برای بازدید از آنها نیازی به خرید بلیت نیست. تنها هزینه‌‌ ی رفت ‌و آمد را باید درنظر بگیرید که با توجه به دوری آن از مرکز شهر محاسبه می ‌شود.

هزینه ‌ی بازدید از پارک کردوکودیل قشم ۹ هزار تومان است.

qeshm-geopark-wonder-island-safarme هزینه های سفر به قشم

هزینه ‌ی تفریح و سرگرمی در قشم

غواصی یکی از آن سرگرمی ‌های جذابی است که حس خوبش همیشه همراه شما خواهد ماند. پس اگر کمی هیجان و البته تفریح ‌های آبی را دوست دارید ، بودجه ‌ی جداگانه‌ ای برای آن درنظر بگیرید.

تجربه ‌ی غواصی تفریحی در قشم بین ۱۰۰ تا ۱۸۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت. برای تجربه‌ ی اسکی روی آب ۸۰ هزار ، انواع قایق ‌سواری بین ۲۰ تا ۱۲۰ هزار ، جت اسکی ۸۰ هزار و آفرود یا سافاری بین ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان خواهید پرداخت.

پرواز همیشه طرفداران خودش را دارد. برای حدود پنج تا ده دقیقه پرواز با پاراگلایدر ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان می ‌پردازید.

91f5b50a-054c-426f-8635-a4fba0ae219c هزینه های سفر به قشم

بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در قشم

هزینه‌ ی یک شب اقامت در بهترین هتل ‌های قشم به‌علاوه‌ ی دو وعده غذای خوب در رستوران ، تقریبا ۵۷۰ هزار تومان است.

اما همه مایل نیستند لوکس سفر کنند ، درصورتی ‌که در هتل ‌های میان ‌رده‌ ی قشم اقامت کنید و وعده‌ ی شام را سبک ‌تر میل کنید ، با حدود ۲۹۰ هزار تومان یک شب و یک روز را خواهید گذراند.

همیشه گزینه ‌های ارزان ‌تری هم وجود دارد ، با اقامت در هتلی ارزان و صرفه‌ جویی در هزینه ‌ی خورد و خوراک ، هزینه‌ ی یک روز شما در قشم حدود ۱۶۰ هزار تومان خواهد بود.

کرایه‌ ی تاکسی تنها هزینه‌ ای است که نمی ‌توانید ارزان ‌ترش را پیدا کنید. اگر هزینه ‌ی بازدید از جاذبه‌ های طبیعی قشم برای شما گران باشد ، دو راه دارید ؛ جاذبه ‌هایی را که از مرکز شهر دور هستند ، از فهرست بازدید حذف کنید. یا اگر با تور سفر می ‌کنید ، پیش از خرید تور مطمئن شوید هزینه ‌ی رفت‌ و آمد و گردش را به ‌عهده خواهند گرفت.

b519c8fb-5f1b-4c8f-b057-0b7853a07459 هزینه های سفر به قشم

هزینه‌ ی سفر سه روزه به قشم

سفر هوایی به قشم در کنار رزرو هتل ۴ ستاره و رستوران لوکس ،‌ به ‌طور میانگین دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان هزینه دارد.

برای یک سفر متوسط هوایی سه روزه به قشم حدود یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان هزینه درنظر بگیرید.سه روز سفر ارزان به قشم با اقامت در هتل ارزان و صرفه‌ جویی در خورد و خوراک به حدود ۶۴۰ هزار تومان بودجه نیاز دارد.

باید به این نکته اشاره کنیم که اگر از مدتی قبل برای سفر برنامه ‌ریزی داشته باشید ،‌ با بررسی قیمت بلیت هواپیما در روزهای مختلف ،‌ می ‌توانید بلیت با قیمت مناسب تهیه کنید. پیش از خرید چند سایت فروش آنلاین بلیت را مقایسه کنید.

fb65ff25-c70c-4f9c-b5d4-a4abead91917 هزینه های سفر به قشم

برخی از سایت‌ ها امکان رزرو آنلاین هتل با تخفیف ارائه می‌ کنند. بنابراین می ‌توانید بخشی از هزینه ‌ها را پایین بیاورید.

اما پیشنهاد ما این است که در بخش خوش ‌مزه‌ ها و خوراکی‌ ها چندان صرفه‌ جویی نکنید. هرچه باشد شما مسافر یک جزیره هستید و بهتر است غذاهای تازه‌ ی دریایی را انتخاب کنید تا از تازگی غذا خیال ‌تان راحت باشد.

از طرف دیگر پیاده ‌روی در کنار ساحل و لذت بردن از طلوع و غروب در آسمان خلیج ‌فارس هیچ‌ هزینه ‌ای ندارد. با کاستن از هزینه ‌ی تاکسی‌ های برون ‌شهری ، گام دیگری در کاهش هزینه ‌ها برداشته ‌اید.

هزینه‌ ی خرید سوغاتی ‌های خوش ‌مزه ، پوشاک و خرده ‌ریز را جداگانه درنظر داشته باشید. اگر اهل ورزش‌ های آبی و هوایی هستید ، هزینه‌ ی تفریح و سرگرمی را به عددهای بالا اضافه کنید.

درصورتی ‌که حاضر باشید ۱۲۸۷ کیلومتر را زمینی تا بندرعباس بپیمایید ، هزینه ‌ی بنزین و هزینه‌ ی انتقال ماشین با لندینگ کرافت را برای رفت و برگشت مد نظر داشته باشید. البته در این صورت ، در طول سفر هزینه‌ ی رفت‌ و آمد و تاکسی نخواهید داشت.

-قشم هزینه های سفر به قشم

با کمی بررسی متوجه خواهید شد که سفر با تور از نظر مالی به‌ صرفه ‌تر به‌ نظر می ‌رسد. از طرف دیگر اگر تنهایی یا بودن در کنار خانواده را به جمع بزرگ‌ تر ترجیح می‌‌هید و دوست دارید برای هر ساعت از روز خودتان برنامه بچینید ، می ‌توانید بودجه‌ ی بیشتری کنار بگذارید و کنترل سفر را در دست بگیرید.

سوغاتی های جزیره قشم

شما گردشگران عزیز می توانید با کسب اطلاع از شرایط تور قشم و گردشگری قشم یک سفر خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] هزینه های سفر به قشم […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.