معرفی زیباترین چشم اندازهای زیبای ارمنستان

 

ارمنستان یکی از مقصدهای گردشگری محبوب برای ایرانیانی است که دوست دارند سفرهای خارجی ارزان را تجربه کنند. جاذبه‌ های گردشگری متنوع و زیبایی دارد که مورد توجه همه گردشگران با همه سلیقه‌ها قرار می‌ گیرد.

ارمنستان سرزمین کوهستان ‌ها ، رودخانه ‌ها و جنگل ‌های سرسبز است. در کنار زیبایی‌ های طبیعی ، مناطق دورافتاده ، قلعه‌ ها و صومعه ‌های تاریخی هم دارد.

در ادامه تعدادی از زیباترین چشم ‌اندازها و جاهای دیدنی ارمنستان را معرفی می ‌کنیم.

 

دریاچه سوان

دریاچه زیبای سوان یکی از دیدنی ‌ترین جاذبه ‌های طبیعی ارمنستان است. این دریاچه در ارتفاع ۱۹۰۵ متری از سطح دریا قرار دارد. این دریاچه آب شیرین یکی از بزرگترین دریاچه‌ های مرتفع دنیا و مقصدی عالی برای گشت ‌و گذار در روزهای گرم تابستانی است.

در همین نزدیکی یک صومعه باستانی به نام Sevanavank قرار دارد که از سنگ سیاه ساخته شده است و گردشگران می ‌توانند از آن دیدن کنند.-سوان چشم اندازهای زیبای ارمنستان که نباید از دست بدهیم

دریاچه آرپی

دریاچه آرپی مقصد خوبی برای فرار کردن از شلوغی جمعیت گردشگران و شهرهای پرازدحام است.

در فصل شلوغ گردشگری ، این دریاچه از دریاچه سوان بسیار خلوت ‌تر و دنج ‌تر است. در سال ۱۹۵۱ این دریاچه ذخیره ‌گاه شد و امروزه دومین منبع آبی مهم ارمنستان است.

از سال ۲۰۰۹ ، پارکی در اطراف دریاچه ساخته شده است تا از طبیعت اطراف آن حفاظت کند. بیش از صد گونه پرنده در این حوالی زندگی می ‌کنند. اگر از علاقه مندان به طبیعت‌ گردی هستید ، فرصت گشت و گذار در این منطقه را از دست ندهید.

-آرپی چشم اندازهای زیبای ارمنستان که نباید از دست بدهیم

صومعه تاتو

این صومعه بر فراز تپه ‌ای صخره‌ ای به ارتفاع ۸۵۰ متر قرار گرفته است. این صومعه قرن نهمی یکی از جاذبه‌ هایی است که نه تنها مذهبی‌ ها بلکه علاقه‌ مندان به تاریخ و فرهنگ ، حتما باید از آن دیدن کنند. طبیعت زیبای اطراف آن ، بدون شک مورد توجه دوستداران طبیعت قرار می‌ گیرد.

برای دسترسی به این صومعه گردشگران می ‌توانند از مسیر کابلی بین Halidzor و صومعه استفاده کنند و از بالا ، چشم ‌اندازهای بی ‌نظیر طبیعی را ببینند و لذت ببرند.

-تاتو چشم اندازهای زیبای ارمنستان که نباید از دست بدهیم

صومعه خور ویراپ

این صومعه بر فراز تپه کوچکی در دره آرارات قرار دارد. این صومعه جایی است که Grigor Luisavorich  یا گریگور روشنگر برای مدت ۱۳ سال زندانی بود تا زمانی که توانست تیرداد سوم را درمان کند. بهبود پادشاه باعث شد که به مسیحیت روی بیاورد و ارمنستان به اولین کشوری تبدیل شد  که دین مسیحیت را در سال ۳۰۱ میلادی رسما پذیرفت.

چشم‌انداز این صومعه بسیار زیبا و دیدنی است و در نزدیکی کوه آرارات قرار دارد.

-خور-ویراپ چشم اندازهای زیبای ارمنستان که نباید از دست بدهیم

منطقه کوهستانی آراگاتس

منطقه کوهستانی آراگاتس از نظر چشم ‌اندازهای طبیعی و فرهنگی ، بسیار متنوع و دیدنی است. در این منطقه می ‌توانید از دیدن قلعه‌ های و صومعه‌ های باستانی احاطه شده با چشم‌ اندازهای زیبای طبیعی لذت ببرید. در تابستان می ‌توانید عشایر منطقه را ببینید که در چادرهای مخصوص خود زندگی می ‌کنند و به کار دام ‌پروری اشتغال دارند. از عشایر می ‌توانید محصولات لبنی بخرید. در همین نزدیکی در ارتفاع ۳۱۹۰ متری از سطح دریا ، دریاچه  Kar قرار دارد که حتی در روزهای گرم تابستانی می ‌توانید از برف ‌بازی در اطراف آن لذت ببرید.

-کوهستانی-آراگاتس چشم اندازهای زیبای ارمنستان که نباید از دست بدهیم

منطقه حفاظ شده جنگلی خسرو

این منطقه را با نام جنگل خسرو هم می ‌شناسند. جنگل خسرو یکی ازاولین مناطق حفاظت شده در کل دنیا است. پوشش گیاهی و جانوری این مجموعه ، بسیار متنوع و دیدنی است. این منطقه حفاظت شده در حدود ۲۹ هزار هکتار مساحت دارد و در ارتفاع ۱۶۰۰ تا ۲۳۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است.

این جنگل توسط پادشاه خسرو سوم پایه ‌گذاری شد که بین سال‌ های ۳۳۰ تا ۳۳۹ بر منطقه حکم رانی می ‌کرد. اینجا به عنوان شکارگاه سلطنتی هم مورد استفاده قرار می‌ گرفت.

-حفاظ-شده-جنگلی-خسرو چشم اندازهای زیبای ارمنستان که نباید از دست بدهیم

منطقه حفاظت شده  Shikahogh

این منطقه حفاظت شده دومین منطقه حفاظت شده جنگلی در ارمنستان است. این منطقه حدود ۱۰ هزار هکتار وسعت دارد. بیش از ۱۱۰۰ گونه گیاهی مختلف در این محدوده رشد می ‌کنند. بخش ‌های زیادی از این منطقه هنوز کشف نشده است. اگر از علاقه ‌مندان به طبیعت و حیات وحش هستید ، اینجا می ‌توانید گونه‌ های جانوری مختلفی را از نزدیک ببینید.

-حفاظت-شده-Shikahogh چشم اندازهای زیبای ارمنستان که نباید از دست بدهیم

دره دبد

این دره مجموعه ای از جاذبه ‌های طبیعی ، تاریخی و فرهنگی است. در این اطراف امکانات توریستی وجود ندارد به همین دلیل گردشگران در مناطق اطراف اقامت می ‌کنند و برای سفر به این منطقه ، سفرهای کوتاهی را برنامه ریزی می ‌کنند. در این منطقه روستاهای کوهستانی فراوانی وجود دارد که بازدید از آنها و معماری سنتی آنها ، خالی از لطف نیست.

-دبد چشم اندازهای زیبای ارمنستان که نباید از دست بدهیم

دره گارنی

دره گارنی در ۳۰ کیلومتری از شرق ایروان قرار دارد. این دره را به صخره‌ های شگفت انگیز عمودی ‌اش می ‌شناسند که شبیه به ستون ‌های چند ضلعی است. این ستون ‌ها را سمفونی سنگ ‌ها می ‌نامند چون اگر از دور به آن نگاه کنید ، شبیه یک ارگ بزرگ به نظر می ‌رسد.

این دره‌ ها در زمان‌ های دور بر اثر فوران آتش ‌فشان تشکیل شده است و بازدید از آن را نباید از دست بدهید. معبدی به نام معبد گارنی در نزدیکی این منطقه وجود دارد  که قرن اول ساخته شده است.

-گارنی چشم اندازهای زیبای ارمنستان که نباید از دست بدهیم

پارک ملی دیلیجان

پارک ملی دیلیجان را به خاطر چشمه ‌های آب معدنی می ‌شناسند و شهر دیلیجان نیز به عنوان یک مقصد عالی برای اسپا مشهور شده است. تنوع زیستی ، جاذبه ‌های فرهنگی و زیبایی‌های طبیعی دست به دست هم داده‌اند تا این پارک ملی جنگلی و این منطقه به عنوان سوئیس ارمنستان شناخته شود. این پارک ملی ۲۴ هزار هکتار وسعت دارد و مقصدی ایده‌آل برای طبیعت گردی و ماجراجویی در دل طبیعت است.-ملی-دیلیجان چشم اندازهای زیبای ارمنستان که نباید از دست بدهیم

مطالب مرتبط:

نکاتی برای سفر به ارمنستان

راهنمای سفر به ارمنستان

جاذبه های تاریخی ایروان ارمنستان

کلیساها ، موزه ها و پارک های ایروان

کلیسا و صومعه های معروف ارمنستان

بهترین هتل های 4 ستاره ایروان | قسمت اول

بهترین هتل های 4 ستاره ایروان | قسمت دوم

محبوب ترین هتل های ۵ ستاره ایروان | قسمت اول

محبوب ترین هتل های ۵ ستاره ایروان | قسمت دوم

سوغاتی های معروف ارمنستان

معروف ترین فستیوال های ایروان

بهترین زمان سفر به ایروان

هتل های ارزان ایروان از نگاه گردشگران ایرانی | قسمت اول

هتل های ارزان ایروان از نگاه گردشگران ایرانی | قسمت دوم

شما گردشگران عزیز می توانید با کسب اطلاع از شرایط تور زمینی ارمنستان و گردشگری ارمنستان یک سفر خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.