چند کار مهم که باید در ایروان انجام دهید

9 کار مهمی که در سفر به ایروان می توانید انجام دهید

 

ایروان شهر زیبای ارمنستان که پایتخت این کشور می باشد آنچنان مملو است از مراکز تاریخی ، فرهنگی و مذهبی که برنامه ‌‌‌ریزی برای سفری چند روزه را با دشواری‌ هایی روبرو می ‌کند.

خسته شدن گردشگران شهر ایروان ، که پایتخت کشوری ارمنستان با فرهنگ غنی و تاریخی پر فراز و فرود است ، غیر ممکن به نظر می ‌آید. فعالیت‌ هایی که در این فضای کوچک جغرافیایی متمرکز شده آنچنان گوناگون است که برنامه ریختن برای روزهای اقامت کاملا گیج ‌کننده می باشد.

برای کمک به برنامه ‌ریزی سفر به ایروان ، لیستی شامل ۹ دیدنی و فعالیت مهم (فرهنگی ، تاریخی و مربوط به غذا) تهیه کرده ‌ایم که تجربه ‌اش برای گردشگران ایروان ضروری است.

با ما باشید تا درباره ۹ دیدنی و فعالیت مهمی که در سفر به ایروان اولویت دارند بخوانید.

 

راه‌ پله و موزه‌ ی کاسکاد

راه ‌پله عظیم کاسکاد مانند نگینی در میان شگفتی ‌های ایروان می ‌درخشد. کاسکاد مجموعه ‌ای باشکوه از پله ‌ها است که در مسیرش تراس‌ های متعددی تعبیه شده است. این محل مملو است از مجسمه ‌ها و یادبودهای هنرمندانه که در میان گل و بوته ‌های سرسبز محاصره شده ‌اند.

تعدادی از بهترین کافه‌ ها و رستوران ‌های ایروان نیز در این محل آماده پذیرایی از مشتریان هستند.برای دیدن منظره‌ ی شهر و تماشای کوه آرارات از پله ‌ها بالا بروید یا می‌ توانید در عوض از مرکز‌ هنرهای کافسجین در داخل راه ‌پله بازدید کنید.

حضور همیشگی هنرمندان و مردم بومی فضایی پر جنب و جوش و زنده را ایجاد می ‌کند.

آدرس: ارمنستان ، ایروان ، خیابان تامانیان ، پلاک ۱۰-و-موزه‌ی-کاسکاد چند کار مهم که باید در ایروان انجام دهید

مام ارمنستان

این مجسمه بر فراز ایروان افراشته شده و گویی مادری در حال مراقبت از فرزندش است. مام یا مادر ارمنستان که به سال ۱۹۶۷ ساخته شده است ، در آن زمان با مجسمه استالین جایگزین شده و در پارک ویکتوری (Victory Park) قرار گرفته است.

اگر کمی دقیق ‌تر بنگرید بقایای به جا مانده از حکومت شوروی مانند نماد داس و چکش را در پایه مجسمه مشاهده خواهید کرد. از موزه‌ ی درون مجسمه در صورت امکان بازدید کنید تا درباره قهرمانان تاریخ ارمنستان اطلاعاتی کسب کنید ، به ویژه درباره‌ ی جنگاورانی که در نبرد ناگورنو – کاراباخ شرکت داشتند.

آدرس: ارمنستان ، ایروان ، کاناکار زیتون-ارمنستان چند کار مهم که باید در ایروان انجام دهید

سالن اپرا و تئاتر ایروان

از سال ۱۹۳۳ (زمان حکمرانی جماهیر شوروی) که درهای این سالن به روی بازدیدکنندگان گشوده شد ، این مکان یکی از نمادهای اصلی فرهنگی ارمنستان محسوب می ‌شود. برخی از بزرگ ‌ترین اپراها ، ارکسترها و باله‌ های ارمنی و روسی (مانند دریاچه قو اثر چایکوفسکی و گایانه اثر خاچاتوریان) در این محل به روی صحنه رفته ‌اند. «انوش» اثر آرمن تیگرانیان شاید یکی از مشهورترین اپراهایی باشد که در این سالن برای اولین بار اجرا شد.

آدرس: ارمنستان ، ایروان ، خیابان تومانیان ، پلاک ۵۴-اپرا-و-تئاتر-ایروان چند کار مهم که باید در ایروان انجام دهید

فروشگاه  Grand Candy Ponchikanots

علاقه ‌مندان به شیرینی نباید از چشیدن طعم تاریخی پونچیک (Ponchik) که به دونات توپر شباهت دارد غافل شوند. در گذشته این مغازه تنها تحت عنوان «پونچیکانوتس» یا «خانه پونچیک» شناخته می ‌شده ، محلی که مشتریان به شوق شیرینی گرم همراه با شکلات داغ وارد آن می شدند.

پس از آن که گرند کندی مالکیت آنجا را کسب کرد و علاوه‌ بر پونچیک ، شکلات هم به محصولات افزوده شد.

آدرس: ارمنستان ، ایروان ، خیابان ماشتوتس ، پلاک ۵۴-Grand-Candy-Ponchikanots چند کار مهم که باید در ایروان انجام دهید

چیتزرناکابرد (Tsitsernakaberd): موزه ‌ی نسل ‌کشی ارامنه

دیدن این موزه که برای گرامیداشت قربانیان نسل‌ کشی بنا شده ، برای مسافران ایروان یک ضرورت است. در مرکز این یادبود آتشی جاودانه شعله می ‌کشد که از زمان مراسم افتتاح موزه به بعد در حال سوختن است. بازدیدکنندگان برای ادای احترام به قربانیان حادثه معمولا شاخه گلی در پیرامون این شعله قرار می‌ دهند.

چیتزرناکابرد نماد استقامت و پایداری مردم ارمنستان است و شور احساسی این محل هر گردشگری با هر پیش ‌زمینه‌ ی فرهنگی را فرا می ‌گیرد.

به منظور مطلع شدن از جزئیات این نسل ‌کشی توصیه می ‌شود از موزه‌ دیدن نمایید.

آدرس: ارمنستان ، ایروان ، مجموعه یادبود چیتزرناکابرد چند کار مهم که باید در ایروان انجام دهید

گورستان یرابلور (Yerablur)

نبرد ارمنستان با آذربایجان در نواحی ناگورنو-کاراباخ و آرتساخ از زمان فروپاشی شوروی پیامدهای ناگواری به دنبال خود داشته است. گورستان یرابلور در حومه ایروان به صورت ویژه برای بزرگداشت قهرمانان جنگ و تلاش ‌های دلیرانه‌ ی آنها بنا شده است.

در میان مدفون شدگان ، اشخاصی مانند گارو کاهکجیان و وازگن سارکسیان آرمیده ‌اند که جزو چهره ‌های مهم وطن‌ پرست ارمنستان به حساب می‌ آیند.

روز یکشنبه در کلیسای محل می ‌توانید سرویس ارتدکس ارمنی سنتی را از نزدیک مشاهده کنید.

آدرس: ارمنستان ، ایروان ، الی او گلوری-یرابلور-Yerablur چند کار مهم که باید در ایروان انجام دهید

سردار آباد

این بنای یادبود بیانگر بقای ملتی است که استقلالش در طی سالیان با تهدیدهای گوناگونی روبرو شده است. این بنا برای گرامیداشت قهرمانان جنگ سردارآباد ساخته شده ، جنگی که آخرین فرصت ارمنستان برای بازپس ‌گیری خود مختاری خود از سلطه ترکیه در ماه می سال ۱۹۱۸ بود.

شرایط جنگی کاملا به ضرر ارمنستان بود: تعداد سربازان نسبت به دشمن بسیار کمتر بود و غالب آنها هیچ آموزش نظامی ویژه ‌ای ندیده بودند.

از این یادمان حتما دیدن کنید و شکوه بنا را به نظاره بنشینید ، بنایی که با سنگ قرمز خاص ارمنستان ساخته شده است. برای اطلاعات بیشتر در این باره می ‌توانید گشتی در موزه بزنید.

آدرس: ارمنستان ، آرماویر ، روستای آراقس چند کار مهم که باید در ایروان انجام دهید

ماتناداران  (Matenadaran)

بازدید از این ساختمان که همچنین تحت عنوان «موسسه نسخ خطی کهن مسروپ ماشتوتس» شناخته می ‌شود ، برای علاقه ‌مندان ادبیات ، هنر ، فلسفه و تاریخ ضرورت دارد. بیرون ماتنداران مجسمه مسروپ ماشتوتس (Mesrop Mashtots)، مبدع الفبای ارمنی ، بنا شده است.

در داخل ساختمان برخی از قدیمی ‌ترین متون تاریخ در معرض بازدید گردشگران قرار گرفته است. توصیه می‌شود که همراه با تور از محل دیدن کنید زیرا قسمت زیادی از آثار ممکن است برای افرادی که به خوبی با تاریخ باستان و قرون وسطی آشنا نیستند نیازمند توضیح باشد.

 آدرس: ارمنستان ، ایروان ، خیابان ماشتوتس – پلاک ۵۳-Matenadaran چند کار مهم که باید در ایروان انجام دهید

بازار ورنیساژ (Vernissage)

احتمال دارد در طول اقامتتان در ایروان بخواهید برای دوستانتان تحفه ‌ای از شگفتی ‌هایی را که دیده ‌اید به یادگار ببرید. برای این هدف این بازار قطعا گزینه ‌ای فوق ‌العاده است.

دستفروشان در این بازار کالاهای دست ‌سازی مانند فرش دست ‌باف ، کیف دست‌ ساز ، جواهرات ، البسه ، لوازم آشپزخانه و اسباب بازی را به مشتریان عرضه می ‌کنند. مصنوعات باستانی و برخی محصولات فصلی نیز در این محل به فروش می ‌رسند.

آدرس: ارمنستان ، ایروان ، خیابان آرام و خیابان هانراپتوتیان-ورنیساژ-Vernissage چند کار مهم که باید در ایروان انجام دهید

 

مطالب مرتبط:

نکاتی برای سفر به ارمنستان

راهنمای سفر به ارمنستان

جاذبه های تاریخی ایروان ارمنستان

کلیساها ، موزه ها و پارک های ایروان

کلیسا و صومعه های معروف ارمنستان

بهترین هتل های 4 ستاره ایروان | قسمت اول

بهترین هتل های 4 ستاره ایروان | قسمت دوم

محبوب ترین هتل های ۵ ستاره ایروان | قسمت اول

محبوب ترین هتل های ۵ ستاره ایروان | قسمت دوم

سوغاتی های معروف ارمنستان

معروف ترین فستیوال های ایروان

بهترین زمان سفر به ایروان

شما گردشگران عزیز می توانید با کسب اطلاع از شرایط تور زمینی ارمنستان و گردشگری ارمنستان یک سفر خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.