آشنایی با دیگر جاذبه های آنتالیا که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند

 

در شهر آنتالیا واقع در ترکیه برای تمامی سنین چیزی برای عرضه وجود دارد و اگر می خواهید از تماشای دیدنی ها و مناظر زیبا لذت ببرید ، در آنتالیا بطور کامل سرگرم خواهید شد. علاقه مندان به آثار تاریخی هم می توانند از شهر قدیمی لابرین تین دیدن کنند که پر از مکان های تاریخی و ویرانه های شگفت انگیز است.

همانطور که پیش از این بیان کردیم شهر آنتالیا  جایی بسیار عالی برای لذت بردن از سواحل زیبای شنی سفید است و عاشقان ساحل و دوستداران تاریخ هر دو هنگام ترک آنتالیا ، راضی و خوشحال اند.

 در این مطلب تعدادی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا را به شما معرفی نموده ایم؛ با ما همراه باشید.

 

معروف ترین دیدنی های آنتالیا ترکیه

 

شهر باستانی پرگه

شهر باستانی پرگه زمانی پایتخت پامفیلیای باستان بود که ابتدا تحت فرمانروایی یونانی ها و بعد رومی ها به شکوفایی رسید.در استادیوم سنگی پرگه ، معبدهای نیمه ویران و اگارای عظیم  Colonnadeاز گذشته باقی مانده

ویرانه های پرگه به خوبی سایر مکان های باستانی حفظ نشده اند و به همین خاطر از جذابیت کمتری برخوردار هستند. توریست هایی که به پرگه می آیند ، می توانند خیابان های طویل Colonnade و معبد های نیمه ویران را با آرامش کشف نمایند. حمام رومی ، دروازه هلنی و آکروپولیس از دیگر جاذبه های پرگه هستند.

 

 روستاهای آلیمپوس و چیمارا

روستاهای دو قلو و نزدیک به یکدیگر الیمپوس و سیرالی  (Cirali) ، تکه ای از نوار ساحلی زیبا است که در نزدیکی ویرانه های شهر باستانی اولیمپوس از دوره لیسیان قرار گرفته است. به جز ویرانه های تاریخی ، چیمارا یا شعله جاویدان یکی دیگر از جاذبه های معروف اینجا است که در بالای صخره ای که رفتن به آنجا کار راحتی نیست ، قرار دارد و  در شب بسیار زیبا می باشد.

 به همین خاطر مسافران جوان کوله به دوش ، آلیمپوس و چیمارا را خیلی خوب می شناسند. هر دو روستا برای آنهایی که می خواهند تعطیلات خود را دور از ساحل سپری کنند ، بسیار عالی هستند.

 

شهر باستانی فاسیلیس

بندر قدیمی لیسیان ، فاسیلیس جایی است که الکساندر بزرگ سه ماه تابستان را در 334 قبل از میلاد در آنجا سپری می کرد. بقایای یک آمفی تئاتر، کانال آب ، معبد وخیابانی مشجر(کلناند) و دروازه تاق دار هادریان را می توانید در اینجا ببینید.

 

 

 چشمه های کارست

روستاها و اطراف سنگ های آهکی آنتالیا پر از چشمه های کارست است و رسوبات آهکی حاصل از این چشمه ها در دوره ای یک و نیم تا 2 میلیون ساله ، ساخته شده اند. این تراس های سنگ آهکی خیلی شبیه تراس های پاموک قلعه (Pamukkale) می باشند.

 دقیقا در شمال شرقی آنتالیا ، کیرک گوز (Kirkgoz)  و پینارباشی (Pinarbasi) دارای چشمه های دیدنی هستند.

 

 

 غار کارین

درست در نزدیکی دوشمالتی (Dosemalti) غار کارین قرار گرفته است که انسان های ماقبل تاریخ زندگی می کرده اند و با جستجو های صورت گرفته در غار کارین آثاری از دوران پالئولیتی و استخوان و دندان متعلق به انسان های دوران نوسنگی (عصر حجر) پیدا شده است.

 بعضی از این یافته ها در محل غار به شکل موزه به نمایش درآمده اند. اگر وقت کافی دارید سعی کنید وسط هفته که زیاد شلوغ نیست به اینجا بیایید و از اتومبیل کرایه ای می توانید غار و موزه و چشمه های کارست را در یک سفر یک روزه عالی ببینید.

در عمق کوه های کارست غار کوکین ماگاراسی پنهان شده است ، کوکین ماگاراسی یک غار طویل 600 متری ست. غار کوکین اولین بار توسط K0 کوکتن مورد کاوش قرار گرفت و کوکتن ثابت کرد که غار کوکین محل سکونت انسان های ماقبل تاریخ بوده است.

اگر می خواهید به کندو کاو در داخل غار کوکین بپردازید ، حتما کفش مناسب بپوشید و چراغ قوه به همراه داشته باشید. در ورودی غار یک آب انبار عظیم و نشانه هایی از زیستگاه های بسیار قدیمی وجود دارد. در اینجا تعدادی استالاگمیت ماموت عظیم الجثه کشف شده است.

 

ویرانه های ترمسوس

اکثر توریست ها آسپندوس را می شناسند ، اما ویرانه های ترمسوس زیاد شناخته شده نیست. نه یونانی ها  و نه رومی ها حاضر نبودند استقلال خود را از دست بدهند به همین دلیل جنگ و درگیری زیاد بین آنها رخ می داد و یکی از آنها احتمالا باعث از بین رفتن ترمسوس شده است.

 ترمسوس در شهر قدیمی و در امتداد دامنه تپه و حومه روستا قرار گرفته است. خیابان Colonnade  و آگارای بالایی مخصوصا از مکان های تاثیر گذار این قسمت از شهر قدیمی هستند و البته ترمسوس را هم نباید نادیده گرفت. آمفی تئاتر زیبای ترمسوس بر فراز کوههای Taurus قرار دارد.

 

تفریحات شهر آنتالیا

 

شما گردشگران عزیز می توانید با کسب اطلاع از شرایط سایر پکیج های تور آنتالیا و گردشگری آنتالیا یک سفر خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.